Město očima nezávislého člověka

Obchvat Boleslavi je opět na stole

29.05.2014 08:46

Úmysl vybudovat obchvat Staré Boleslavi je starý již řadu let. Za hejtmanování Davida Ratha se zdálo, že by se konečně mohl realizovat a městu by se významně ulevilo především od kamionové dopravy, která by již nemusela využívat nejen Okružní ulici, ale i velice frekventovanou křižovatku u Gregora. Bylo vypracovánoí několik studií, trasa obchvatu se několikrát změnila, ale nakonec se vyskytly problémy s výkupem pozemků, to za prvé a za druhé, kraji došly finanční prostředky. A tolik důležitý obchvat spadl pod stůl.

V současné době, a za současné politické konstelace na kraji, došlo k otevření problematiky obchvatu Staré Boleslavi znovu. Vyhodnotily se jednotlivé studie, vybrala se i trasa, vyčíslily se předpokládané náklady kraje. Ty by měly být kolem třiceti milionů korun, ale předpokládá se, že by muselo přispět i město. Vyřešily se i problémy s výkupními cenami za pozemky od soukromníků a vše nasvědčuje tomu, že by se na obchvatu města mělo pokračovat.

V současné době se tato záležitost projednávala s příslušnými krajskými úřady a zástupci města a výsledky jednání jsou potěšitelná. Aby se ale opravdu začal obchvat stavět, záleží to několika aspektech, a to těch nejdůležitějších. Nejprve musí výstavbu obchvatu znovu schválit rada kraje, toto jednání by mělo proběhnout během léta. Pokud by rada kraje záměr schválila, musí jej na podzim schválit ještě krajské zastupitelstvbo, aby záměr posvětilo. A teprvé poté se rozeběhnou obvyklé administrativní úkony.

Vzhledem k tomu, že všechna původně vyjednaná povolení od všech zainteresovaných subjektů již přestala platit, musí se veškerá povolení vyjednávat znovu. Odborníci předpokládají, že pokud by se obchvat začal skutečně stavět dříve nežli v roce 2020, byl by to veliký úspěch. A tak lidé v okolí Mělnické, Okružní a Boleslavské, po kterých se prohání mnoho kamionů, si na klid a zlepšení životního prostředí budou muset ještě pěkných pár let počkat.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.