Město očima nezávislého člověka

Obchvat Staré Boleslavi do třech let nebude

09.06.2012 16:50

Bude nejdříve za tři roky. Vyvozuji to z odpovědi místostarosty Nekvasila, t.č. TOP 09. Je to problém pozemku, kde je nezvěstný vlastník od roku 1990. Pravda, minulé vedení radnice pod ulicí a jedinou přístupovou cestou k řadě rodinných domků přivedlo těmto obyvatelům vodu, plyn a elektřinu. Tuto akci bývalého vedení města označil pan Nekvasil za protiprávní. A na jasnou otázku, kdy přivede k cca 90 obyvatelům kanalizaci prohlásil, že nejdříve za tři roky. Pochopil jsem to tak, že za jeho místostarostování to nebude. 

Pak tedy ale nebude ani obchvat města. Je projektován přes stejný pozemek. My, obyvatelé tohoto prostoru proti stavbě obchvatu neprotestujeme. Jsme si vědomi, že bydlíme na okraji města a obchvat nás sice zatíží hlukem, oddělí od lesa, ale přesto „vidle“ do projektu nikdo nehodil. Po dnešní odpovědi pana místostarosty se situace mění. Aby platily dva přístupy – obchvat je veřejný zájem a nebudeme se vlastníka ptát, kanalizace není veřejný zájem a na rozdíl od vody, plynu a elektřiny kanalizaci na pozemku stavět nemůžeme, to je nepochopitelná stupidita. 

Na předminulém veřejném zasedání zastupitelstva jsme mohli od místostarosty též slyšet. Na dotaz občanů, kterým slíbil kanalizaci nejen on, ale i jeho předchůdce, má tu drzost odpovědět: "Do konce tohoto století bude, letos ne".

Stanislav Huml

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.