Město očima nezávislého člověka

Odírají nebo neodírají parkovací automaty?

17.08.2012 10:04

V těchto novinách vyšel dne 11.8.2012 článek s názvem „Začnou nás odírat parkovací automaty“. Dovoluji si nesouhlasit s názvem tohoto článku.  Parkovací automat je pouze stroj, který dělá co od něho chceme a očekáváme. Stejně tak by měli zastupitelé činit to, co se od nich očekává nebo co slibovali ve svém volebním programu. Do voleb by měli jít ti, co chtějí pracovat pro své spoluobčany, pro město.  Ale je zkušeností, že na kandidátku jdou i občané se zájmem nahrávat sobě nebo svým kamarádům. Městské peníze jsou jim k dispozici. Nebo některým lichotí, že jsou v zastupitelstvu, případně i v radě města a někdy tím i zapůsobí na rodinného partnera. Krásné je, když v zastupitelstvu je naprostá většina těch, co chtějí pracovat pro spoluobčany, protože město je nás všech a to včetně peněz města. 

Dojíždím do Prahy a vždy jsem rozčilen tím, že město Praha , které z našich daní dostává

3 až 4x více peněz než ostatní obce, si udělalo modré čáry s tím, že zde mohou parkovat (na veřejné komunikaci!!!) pouze Pražané zde bydlící, a to ještě za poplatek. Ostatní mimopražští dávejte penízky ale vypadněte z veřejné komunikace. Nyní mám zažívat obdobnou situaci ve vlastním městě, v některých jeho částech. Domnívám se, že na obou náměstích je možno umístit značky povolující parkování na jednu hodinu. Naše „přetížená“ městská policie může namátkově kontrolovat dodržování této lhůty, případně udělit tučnou pokutu. Stále jen z některých politických stran zní: nemáme peníze, musíte platit. Peníze jsou, jen se   neumí hospodařit. Příkladem může být nákup zříceniny na náměstí v Brandýse n/L. Bylo vydáno cca 10 milionů a další desítky milionů bude potřeba pro rekonstrukci, či lépe řečeno postavení tohoto domu. Nyní se argumentuje jeho bohulibou náplní. Za podstatně menší peníze by se dal postavit nový, a to bez půdorysného omezování. 

Nyní se asi dovíme, že parkovací automaty potřebujeme a přinesou nám peníze, které my  občané, tam vložíme. Rada města „opravdu“ pracuje pro občany. Takže,  proč nesouhlasím s názvem článku – Začnou nás odírat parkovací automaty? Protože nás  možná začnou   odírat naši vlastní zastupitelé. Ti rozhodují co chtějí od automatů. Jako v celé společnosti, tak i v zastupitelstvech, jsou lidé dobří, méně dobří a i nedobří.Do funkcí se sami nejmenují, jsou tam zvoleni. Takže ti, co chybují, jsou voliči. Proto občané, kteří nejste spokojeni s takovýmto rozhodováním rady města, dobře si zapište jména a jménem které strany  radní hlasoval.          Uvedený článek tyto údaje uvádí. Budete mít možnost svou chybu při volbách zopakovat nebo se jí vyhnout. Poznámka pro prchlivé – defenestrace není zákonem povolena. 

F. Štecha

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.