OHLÉDNUTÍ NA CESTĚ. (Aktualizováno)
14.10.2013 11:38Kdo dohlédne hodně a hodně daleko zpět uvidí feudalismus. Když posune svůj pohled a myšlenku blíže, dostane se k Habsburkům. Český národ měl snahu z tohoto područí odejít. Což se podařilo i díky legionářům z nichž mnozí obětovali i život. Je smutné když občan našeho města navrhne udělit čestné občanství Habsburkovi, který pro naše město nic neučinil (Návrh získal podporu většiny zastupitelů v čele s ODS.) Na dotaz, co by tomu řekli legionáři, je pohrdlivé mávnutí rukou a sdělení – ti už nežijí.
Podařilo se vytvořit samostatné Československo / Jeho složení a velikost viz příloha. Česko, Morava, Slovensko, Podkarpatská Rus / A to díky T.G. Masarykovi, Benešovi a Štefánkovi , KTEŘÍ TAK ČINILI PRO NÁROD, NE PRO SEBE!
Po letech opravdu demokratického státu a skvělých státníků přišla doba ostudná. Německá okupace. Odtržení Sudet za souhlasu Anglie a Francie. Odtržení Slovenska a vznik Slovenského štátu Tím i Podkarpatská Rus. Následuje osvobození a vedení státu presidenty Gottwaldem, Zápotockým,Novotným, Svobodou a Husákem Doba pod vládou SSSR Republika ztrácí Podkarpatskou Rus: Plusem bylo, že stát měl zájem o své občany.Nezadluženost, práce pro každého,dopravní dostupnost, potírání příživnictví, povalečů a spekulantů. Mínus, vláda jedné strany.
Na další cestu se vydáváme přes „sametový podvod“ zvaný „ sametová revoluce“ vedeni Havlem. Osobou chráněnou a finančně zajištěnou západními státy. Pro koho se pracuje? Spokojeni jsou přátelé. Miliardář Bakala, poradce Havla. Schwarzenberg , spokojenost zahraničí a církve.Duka, církevní restituce bez dotazu, kde a jak k těmto majetkům církev přišla.(tak se ptá lůza).Dalším zážitkem na cestě je Klaus. Každý kohout touží po svém písečku. Proto dochází k rozbití Československa. Bez vyjádření občanů. Čí zájem je rozbití Československa (i Jugoslávie) a sjednocení Německa? Počtem obyvatel se stáváme jen větším městem. Nastává úžasná privatizace – češi pracují, zisky odcházejí! Zahraniční „strategičtí partneři“ byli podporováni dotacemi a dostali daňové prázdniny. Převažující část ekonomiky je dnes v rukou zahraničního kapitálu , převážně německého.Ani jedna banka není naše.Stát tak nemůže aktivně zasahovat do finančního vývoje a tím i ekonomické situace. (Hendrich při okupaci prohlásil: Potřebuji v tomto prostoru klid, aby český dělník zde nasadil pro německé válečné úsilí svou pracovní sílu….k tomu patří i to, že se přirozeně musí dát českým dělníkům tolik žrádla, mám-li to tak zřetelně říci,aby mohli splnit svou práci.)
Po úžasné privatizaci následuje nepřímá legalizace gaunerských činů – amnestie presidenta republiky.
ZŠ ve St. Boleslavi slavila 150 výročí svého trvání. Svádělo to před dětmi pokleknout a říci: odpusťte nám.
Pohlédněme na cestu vpřed. Jak dál? Snad vzpomenout jaká byla naše republika 25.. října 1918 a jaké osobnost pracovali na jejím vzniku. Odmítnou opakování situací od roku 1938 do 2013.
Budou volby Snažme se vybírat co nejlépe.Nevolte ty , kteří podporovali nepravosti (budou opět na kandidátkách) , ty ,kteří chtějí mít jen dobré zaměstnání bez odpovědnosti a ty, kteří jen papouškují.
Zkusme hodnotit kandidáty podle vyjádření profesora O. Srdínka, profesora histologie a člena prvorepublikové vlády. „Musí to být muž čestný, poctivý, všeobecně i odborně vzdělaný, jehož činnost musí směřovat výhradně k prospěchu státu. Musí být schopen vyslechnout názor protivníka, a je-li lepší, neváhat ho přijmout“ (Poznámka – nebo žena)
Pan profesor odmítal novinářské praktiky, jež zhoršují mezilidské vztahy mezi občany a vedou k zhrubnutí politického života.
Proč toto ohl.édnutí na cestě? Abychom se při dalším ohlédnutí nerděli studem před našimi dětmi!
Obrázek ve vysokém rozlišení
F. Štecha
———
Zpět