Město očima nezávislého člověka

Opět dodatek a opět vyšší cena

13.07.2013 10:38

Firma T.A.Q. je radou zřejmě velice oblíbená, neboť se již delší dobu provádí pod její hlavičkou řada stavebních investičních akcí. Pravdou ovšem je, že při všech těchto akcích jsou na stavbách k vidění pouze dělníci s logem Stavokompletu na montérkách a stejně tomu je tak i na stavebních strojích a nákladních vozech. Bylo tomu tak jak při revitalizaci autobusového nádraží, tak nyní při revitalizaci sídliště Na Kloboučku ve Staré Boleslavi.

A právě tato stavba se nyní chýlí ke konci, hotova by měla být 17. července, a tak se honem podepisoval dodatek smlouvy číslo dvě. Ten první dodatek se týkal pouze prodloužení termínu dokončení stavby kvůli nepřízni počasí, tento druhý se však týkal již ceny za provedení díla.

 Zabýval se započítáním víceprací, ale i méněprací, ale hlavně se týkal změny výše DPH od počátku letošního roku, která se, jak jinak, opět zvýšila. Takže si ceny zrekapitulujme. Nabízená, vysoutěžená cena firmou byla 11.034.110,89 Kč. Konečná cena byla 11.055.301,03 Kč. Takže nebyla překročena o hodně.

V podstatě se opravdu jedná pouze o navýšení DPH, s čímž nikdo nemohl předem počítat, ale zároveň je to další z celé řady městských zakázek, u kterých je konečná cena vždy vyšší nežli vysoutěžená. V tomto případě se nejedná o mnoho peněz, v dalších případech je to však horší. Nestálo by za to, aby se město ve smlouvách striktně nedrželo cen dohodnutých?

Znám totiž případy z jiných měst, že firma chtěla cenu z objektivních důvodů, obvyklých vícepracích, cenu navýšit, ale město na toto navýšení nepřistoupilo a bylo to. Nedělo se vůbec nic a firma se dokonce ucházela o další městské zakázky, takže to jde. Proč to nejde u nás?

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.