Město očima nezávislého člověka

Opět kdosi občanům lže

23.10.2014 19:15

Obdržel jsem dnes dvě důležité informace, ta první se týkala mne osobně, a proto se nejdříve musím vyjádřit k ní. Na městských webových stránkách se objevila informace, že byla Krajskému soudu podána stížnost na komunální volby. Tímto krokem se posouvá termín svolání ustanovující schůze zastupitelů do doby, nežli stížnost na volby projedná soud. Tím se též prodlužuje funkční období starého vedení města, rady města a zastupitelstva, neboť dle zákona platí setrvání ve funkcích až do složení slibu nových zastupitelů a jmenování vedení města a městské rady.

Zároveň se ke mně dostala informace, že člen Podpory občanů, voják Jiří Vojta, kdesi uvedl spekulaci, že tím, kdo podal soudu stížnost na legitimitu voleb, jsem byl já. Jako obvykle pan Vojta lže. S jeho lžemi jsem se setkal již dříve, takže mne tato jeho další lež již ani nepřekvapuje.

Pojďme si zaspekulovat. Vždy, když se kdosi snaží pozdržet nástup něčeho nového, v tomto případě zastupitelstva a vedení města, musí z toho mít prospěch, to je přece logické. Buď prospěch, nebo je to projevem zloby nad tím, že nebyl zvolen. Každopádně zde musel nějaký důvod být.

Jakýpak bych asi měl důvod já? Že bych chtěl prohlásit volby za neplatné? Proč bych to dělal? Mne přece lidé zvolili! Nebyl to tudíž někdo jiný? Někdo, kdo by chtěl ve funkci vydržet, a být placen, co nejdéle? Každopádně mě by takovýto krok ani nenapadl. Za prvé mé členství v zastupitelstvu pro mne prioritou nebylo, nikdy jsem neměl a nemám ambice dostat se na uvolněnou funkci, takže lze říci, že jsem s výsledky voleb spokojen. Koneckonců mi velice vyhovuje být v opozici a pan Jiří Vojta se již nyní může těšit, že budu opozicí opravdu nesmiřitelnou.

Spekulace Jiřího Vojty jsou vyjádřením myšlení podobných typů lidí. Na rozdíl od nich, kdybych opravdu podal stížnost na regulérnost voleb, v rámci čestného jednání bych tuto skutečnost okamžitě zveřejnil na těchto stránkách, neboť bych to považoval za čestné jednání. Ale o fenoménu čestnosti si zřejmě Podpora občanů a Jiří Vojta mohou nechat pouze zdát, v armádě se to zřejmě nenosí.

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.