Město očima nezávislého člověka

Oprava komory ukázala šlendrián Stavokompletu

23.10.2014 17:08

Provádí se dlouhodobě plánovaná rekonstrukce plavební komory. Kvůli pracím musela být rapidně snížena hladina Labe a mnohde se tak objevily věci, které jsou jinak skryty pod vodou a nejsou vidět.

Cena stočného je u nás poměrně vysoká. Jsou v ní totiž rozpuštěny náklady nejen na samotnou výstavbu ČOV, ale především na její revitalizaci, za kterou město stále platí úvěr a ještě dlouho platit bude. Aby však město a především správcovská firma Stavokomplet nepřicházela o zisky, jednoduše náklady hodila na občany, a ti musejí cvakat.

Tím, že se ČOV revitalizovala, její kapacita se zvýšila a proběhla celá řada kompletní výstavby nové kanalizace, domnívala se řada občanů, že v dnešní době je již naprosto vyloučeno, aby splašky vytékaly volně do Labe bez toho, aby byly čištěny v ČOV.

Již dříve bylo v BN uvedeno, že do tak zvaného Malého Labe vytékají nečištěné splašky Vinořským potokem, do kterého mají někteří nezodpovědní lidé napojenu domovní kanalizaci. Nyní, po poklesu hladiny Labe se objevil další takový kanál, kterým se do Labe dostávají naprosto nečištěné splašky. Jde o kanál v místu dávno zaniklého přívozu v Královicích pod ulicí vedoucí k Labi. Z kanálu, který je normálně pod vodou nyní vytékají splašky a na kamenech se zachycují použité toaletní papíry a další nechutnosti, které lidé házejí do záchodů.

Je naprosto zřetelně vidět, že nejen do malého Labe, ale i do velkého Labe vytékají sajrajty naprosto volně bez toho, aby byly odvedeny do čističky. A to se jedná pouze o dva zjištěné případy, kolik jich ve skutečnosti je si nedokážeme zřejmě ani představit.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.