Město očima nezávislého člověka

Orchestr ZUŠ poletí do Ruska, letenky zaplatí město

10.03.2014 11:29

Vedení brandýské ZUŠ podalo radě města žádost o úhradu letenek do Moskvy pro dvacet pět osob, členů školního orchestru FF Big-Band a jejich doprovodu, ve výši 192.000 Kč.

Žádost ZUŠ doložila úspěšnou hudební činností tohoto souboru, jeho kvality, o čemž svědčí několik vítězství na oborových soutěžích, čímž se soubor zařadil mezi přední žákovské a studentské soubory svého typu v celostátním měřítku. Vedení ZUŠ se proto domnívalo, že by rada města měla vyslání souboru do města Žukovský u Moskvy doporučit. Mladí muzikanti by měli do Ruska letět ve dnech 30.4 až 5.5.

Návrh rozpočtu OKCR pro rok 2014 s tímto nepředvídatelným a vysokým výdajem nepočítá. Jedinou možnou variantou, dle mínění rady města, se jeví pouze úhrada této částky z rozpočtu plánované položky na celoroční mezinárodní spolupráci, která je pro letošní rok v rozpočtu plánována na výši 400 tisíc korun. Finanční prostředky by byly převedeny jako účelová dotace ZUŠ.

Rada města se usnesla, že podpoří právě tento návrh, souhlasila se způsobem financování, co se rozpočtu města týká, a tak studentům a žákům – mladým muzikantům, uhradí letenky do Ruska za zmiňovaných 192.000 Kč

Je dobře, že se podporuje aktivní život mládeže, jenom by mne zajímalo, jak by se rada města zachovala, kdyby o podobnou částku na letenky požádali třeba mladí fotbalisté nebo jiní sportovci, aby se mohli zúčastnit nějakého sportovního klání v cizině. Troufám si tvrdit, že by bylo rozhodnutí rady města jiné.

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.