Město očima nezávislého člověka

Otevřený dopis zastupitelům města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav za TOP 09.

13.06.2013 17:23

Vážené dámy zastupitelky  Mgr. Nina Nováková a MUDr. Eva Moravcová,

Vážení pánové zastupitelé Ing. Jiří Nekvasil a Miroslav Písačka

 

Vzhledem k tomu,že nebudu v době konání  veřejného zasedání zastupitelstva města dne 19.6. letošního roku na území ČR, dovoluji si Vás oslovit tímto způsobem.

Důvod mého oslovení Vás je jen jediný. A to Vaše hlasování pro případnou směnu pozemků v lokalitě Zahradnická a Zápská – tedy o Váš souhlas či nesouhlas s výstavbou tzv.“OC Kaufland“ v Brandýské části města.

 

Dovolím si Vám připomenout  volební prohlášení místní organizace TOP 09 v roce 2010 před komunálními volbami:

3. Strategická koncepce města musí být reálná, vyvážená pro obě části města a podporovaná občany

  • Prověříme aktuálnost a životaschopnost strategické koncepce rozvoje města.
  • Aktualizovanou strategickou koncepci předložíme občanům města k veřejné diskusi případně k referendu.
  • Za významný zdroj financování rozvoje města považujeme finanční prostředky z EU.
  • Budeme pečlivě vyhodnocovat plnění strategické koncepce rozvoje města a úspěšnost získávání dotací z EU vycházející z této koncepce.
  • Chceme docílit zkvalitnění maloobchodní sítě v obou centrech města.
  • Nesouhlasíme s výstavbou Kauflandu v Brandýse nad Labem. Naopak prosazujeme vybudování obchodního centra ve Staré Boleslavi.

 

Vážené dámy a pánové.

Jsem silně přesvědčen, že právě i pro poslední odrážku uvedeného bodu jste byli zvoleni  takovými počty hlasů, které jste obdrželi: panové Písačka (1085 hlasů) a Nekvasil (1132), dámy Nováková (1608 hlasů) a Moravcová (1116 hlasů).

Proto Vás žádám, abyste hlasovali v souladu s Vaším předvolebním slibem - programem.

Rovněž by měla  splnit svůj slib paní  místostarostka Nováková, která na  "neformální" schůzce vedení města se zástupci SVJ a BD z oblasti Zahradnické a okolí dne 26.11.2012 na Zámku na přímou otázku zda bude hlasovat pro směnu nebo proti prohlásila:  budu proti směně!

Pan Písačka by asi neobhájil před občany Staré Boleslavi hlasování pro „výstavbu Kauflandu“ v Brandýse. Pana místostarostu Nekvasila znám z jiného období jako rázného, ale slušného člověka, který plní své sliby, za což si ho příslušníci AČR vážili. Věřím, že tomu tak bude i po hlasování o směně pozemků – tedy, že bude proti výstavbě Kauflandu v Brandýské části města.

Bohužel vůbec neznám paní MUDr. Moravcovou, ale rovněž věřím, že svůj předvolební slib dodrží.

Vážené paní zastupitelky, Vážení panové zastupitelé. Nenechte se zmást neustálým nátlakem obchodních řetězců, že ve Staré Boleslavi je slabá kupní síla obyvatel. Sami dobře víte, jaké  jsou další plány různých „investorů“ k výstavbě domů ve Staré Boleslavi. Ta velmi poroste. A rovněž se nenechte zmást svými koaličními kolegy, kteří stále tvrdí to, jak se budeme mít v Brandýse s Kauflandem  dobře. Nemají pravdu a oni to velmi dobře vědí. A jedna z velkých  skupin obyvatelů města jim to dala v loňském roce jasně najevo.

Za Vaše moudré rozhodnutí  proti výstavbě Kauflandu v Brandýse Vám děkuji.

 

Ing. Stanislav Matušinec

Královická 1688

Brandýs nad Labem

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.