Město očima nezávislého člověka

Parkovací automaty již začaly plnit městkou kasu

12.12.2012 13:25

V diskuzi s občany, která nebyla dle požadavku opozice přesunuta na počátek jednání zastupitelů, aby občané nemuseli čekat až do pozdních hodin a tento návrh byl koalicí zamítnut, se do diskuze přihlásil občan ze Staré Boleslavi, který tvrdě kritizoval radu města za umístění parkovacích automatů na staroboleslavské náměstí.

„Před Fajtovou drogerií bylo dnes odpoledne (10.12) naprosto prázdno. Asi dvě hodiny tam stálo jenom auto městské policie a policajti v něm seděli a poslouchali rádio, jinak tam nebyl nikdo. Stejné to bylo  i u kostela, kde je také parkovací automat, Zato  ve všech okolních ulicích stojí auto na autě. To byl tedy pro lidi opravdu dobrý tah, znemožnit jim parkování na náměstí,“ uvedl ironicky občan.

„Pokud je náměstí od aut prázdné, pak jsem spokojen,“ oznámil místostarosta Nekvasil a dodal, že pokud se týče okolních ulic, kde nyní stojí velké množství aut, budou i tyto ulice řešeny tak, aby se občané zde bydlící mohli dostat ke svým domům a do garáží.

Znamená to jediné, rozsah placeného parkování se rozšíří. Podle rady města by měli lidé parkovat na záchytných parkovištích a do centra města docházet. Škoda, že na zasedání zastupitelů nebyl žádný z podnikatelů, kteří mají provozovny na náměstí, především ve Staré Boleslavi, aby radě města sdělili, jak se znemožnění parkování zdarma projevilo na jejich podnikání.

O této problematice padl dotaz i z řad opozičních zastupitelů, a to zdali se instalace parkovacích automatů městu vyplácí či nikoliv. Místostarosta Nekvasil sdělil, že do této doby zaplatilo město za nájem parkovacích automatů 47 tisíc korun a vybralo z automatů 90 tisíc korun, takže se jedná o výnosnou akci.

Přiznal tím tak, že se opět jednalo o akci, na které chce město vydělat na úkor svých občanů, kteří musejí, chtě nechtě, například při návštěvě radnice, platit nebo nechat auto někde daleko a jít pěšky.

Za sebe, ale i za celou staroboleslavskou ČSSD mohu slíbit, že pokud budeme mít po příštích volbách možnost účinně do dění města zasahovat, toto odírání lidí za parkování v jejich vlastním městě, zrušíme. Osobně se domnívám, že zastupitelé a členové rady města, stejně jako zvolený starosta s místostarosty, by se měli v prvé řadě starat o své občany a raději šetřit rozpočet, než bezostyšně své spoluobčany odírat.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.