Město očima nezávislého člověka

Paroplynová elektrárna je pozastavena – příklad pro staroboleslaváky

13.09.2011 16:35

V pondělí 12.9. se řada obcí, měst a občanských sdružení v našem regionu dozvěděla, že projekt německé společnosti RWE, ve spolupráci se švýcarskou firmou Alpiq, která se zabývá dovozem elektřiny do země, na výstavbu mamutí elektrárny u Mochova a Čelákovic, byl pozastaven. Stalo se tak na nátlak veřejnosti i měst. V dokumentu občanského sdružení Mochov – místo pro život se uvádí, že pro ohromné zisky několika jednotlivců by bylo ohroženo životní prostředí mnoha tisíců lidí, a proto se proti projektu muselo bojovat.

Naprosto stejná skutečnost hrozí i obyvatelům nejen Staré Boleslavi, ale i Brandýsa. Kvůli velikým ziskům několika lidí ve vedení firmy, by měly tisíce lidí zhoršené životní prostředí i život.

Právě se připravuje nový územní plán. I v něm je celé území u jatek označeno jako těžební prostor a počítá se s tím, že se skutečně začne těžit. I přes proklamace vedení města se pomaloučku a potichoučku počítá s rozšířením těžby.

Je proto nanejvýš nutné, aby ti, kteří chtějí mít klidný a nerušený život ve městě, ještě více zvedli svůj hlas, ozvali se dopisem přímo hejtmanovi kraje, poslali podepsané petice na Ministerstvo životního prostředí, Báňskému úřadu, Ministerstvu průmyslu a obchodu a všude tam, kde se bude o povolení těžby jednat.

Petenti musejí, pokud chtějí rozšíření těžby zabránit, podepsané petice rozesílat a dávat najevo svůj nesouhlas, nestačí jenom jedna krátká zpráva v televizi, měly by se oslovit i televize další, aby o nás, kteří si nechceme nechat líbit ničení našeho krásného města a život v něm, věděli lidé v celé republice.

Pokud se takto nebude postupovat, těžba nás natolik poznamená, že by v tom případě by snad bylo lepší se z města odstěhovat. A to říkám s plnou odpovědností člověka, který se zde téměř před třiašedesáti lety narodil, je patriot a Starou Boleslav nade vše miluje. Nenechme si naše krásné, starobylé město zničit pro pár milionů pro pár lidí. Město patří přece nám, lidem, a nikoliv bezohledným těžařům!

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.