Město očima nezávislého člověka

Peníze za nové počítače byly vyhozeny do vzduchu

12.07.2012 11:49

Nedávno jsem psal o tom, že radnice musela, za přispění dotace z ministerstva dopravy, nakoupit nové počítače do odboru správy dopravy, aby se mohl připojovat do centrálního systému registrace motorových vozidel.

Ministerstvo tento krok odůvodňovalo tím, že se tímto novým systémem musí zařadit do centrálního registru EU, aby se zabránilo masivnímu a soustavnému podvodnému přihlašování vozidel kradených v zahraničí.

Muselo proběhnout školení pracovníků tohoto odboru, aby se s tímto novým systémem naučili pracovat, a to také  stálo nějakou tu korunu.

S velkou slávou se nový systém centrální registrace vozidel spustil prvního července. A také hned okamžitě zkolaboval a na všech úřadech nastal zmatek. Firma, údajně měla tento systém vytvořit za 440 milionů korun, alespoň tak se to objevilo ve veřejných zdrojích, se několikrát svůj zmetek pokoušela opravit a nahodit, ale marně, padal a padal.

A tak se ministerstvo dopravy rozhodlo, že centrální registr vozidel vyřadí a vrátí se k tomu původnímu, osvědčenému a hlavně plně funkčnímu programu. A mě by zajímalo, co se s nově nakoupenými a naprogramovanými počítači bude dít dál. Zdali se i na těch nově pořízených a naprogramovaných počítačích  bude moci používat systém starý a původní, nebo se budou muset staré počítače opět nainstalovat a zprovoznit, pokud je ještě vůbec radnice má, pokud je již neprodala, neboť ze zápisu z jednání rady města nebylo vůbec zřejmé, co s těmi starými počítači radnice hodlá dělat.

Žijeme v Absurdistánu, a to již řadu let. Na jedné straně se lidem stále více vykrádají peněženky, náklady na život se neustále a šíleně rychle zvyšují a na straně druhé se vyhazují miliony a miliardy. Koupí se les v Houštce, který město nepotřebuje, koupí se pozemek u Průmyslové ulice za více než trojnásobnou cenu, nežli byla cena původní a na druhé straně se lidem neustále zdražuje všechno.

Systém centrální registrace vozidel nebyl výmysl radnice, musela jenom plnit příkazy seshora, ale i na tomto příkladu je vidět, kamže jdou naše peníze ze stále se zvyšujících cen. Jsou tímto způsobem vyhazovány do vzduchu.

Nemluvě o církevních restitucích, které i přes obstrukce sociálních demokratů prošly do druhého čtení. Nejedná se o nic jiného nežli o další tunelování státu. Kardinál František Tomášek se musí obracet v hrobě, když kdysi počátkem devadesátých let prohlásil, že po navrácení sto šedesáti kostelů do majetku církve již nebude církev požadovat žádné další majetky. A podívejme se, kolik toho najednou chce. 

Dvacet tři let se u nás vyhazují miliardy a my lidé, to jako ovce, stále platíme. Měli bychom se už konečně probudit a volit opravdu jenom ty, kteří chtějí pomáhat, nikoliv jenom krást.

Snad se toho ještě dožiju.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.