Město očima nezávislého člověka

Pěstounská péče stojí miliony

12.05.2014 07:31

Novým, nesmyslným zákonem o placení pěstounské péče, bude stát ročně přicházet o miliardy. Města a obce pak o miliony. A přitom se v tomto zákoně vůbec nejedná o děti, ale o faktický vznik povolání profesionální pěstoun. Zákon uvádí, že placení pěstouni smějí mít jedno dítě v péči maximálně jeden rok, a potom musí dítě přejít do péče dalšího profesionálního pěstouna. Nejde ani o blaho dítěte, o jeho klidný, spokojený a především šťastný život s vypěstovanými citovými vztahy k pěstounovi, ale jenom o kšeft pro lidi, kteří by se jinak neuživili. Vždyť do této pěstounské péče se stále hlásí více a více rodin, které jsou nyní bez práce, a to se týká i našeho města. Radnice již eviduje na tři sta žádostí o zařazení do tohoto programu.

O výši příspěvků si ale města nerozhodijí sama, nýbrž jim ho přikazuje vyhláškou stát, v tomto případě Úřad práce. Rada města proto musela, na svém posledním zasedání, navýšit příspěvek na pěstounskou péči na letošní rok na částku 3.436.000 Kč. Tyto prostředky budou použity jednak, a to v největší míře, na pokrytí platu pěstounů, ale i na platy stále rostoucího počtu zaměstnanců radnice, kteří budou provádět v pěstounských rodinách dohled. Česky řečeno, jedná se o úředníky, v tomto případě v naprosté většině o úřednice, které budou šmírovat a šmejdit v rodinách s dětmi v pěstounské péči.

Tento nesmyslný zákon, v intencích podobného zákona, který platí ve Velké Británii, zapříčiňuje, že děti si nedokáží vytvořit k pěstounům citový vztah,a to byl zřejmě úmysl, což ve své podtatě vede k citové plochosti, spíše však k necitelnosti těchto dětí v dospělosti. Případy dětského násilí právě v Anglii nám měly být varovným příkladem. Bohužel se tak nestalo, zákon byl přijat, mnohým rodinám bez práce tak bylo zajištěno na úkor daňových poplatníků zaměstnání a na samotné děti se přitom vůbec nemyslelo. Vskutku spravedlivý, sociální, stát.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.