Město očima nezávislého člověka

Petice proti směně pozemků byla předána vedení města

01.08.2013 19:08

Dne 12.7. 2013 byla petičním výborem ve složení Zdeněk Adámek, Radka Martínková a Ivana Čierná – Peterová předána petice za výstavbu obchodního centra ve Staré Boleslavi a za odmítnutí směny městských pozemků s cílem výstavby dalšího obchodního centra v Brandýse nad Labem. Starostovi města Ondřeji Přenosilovi byla petice s 1.631 podpisy občanů města osobně předána.

Na den 7. srpna 2013 je svoláno veřejné zasedání zastupitelstva, kde v podkladových materiálech pro zastupitele je přiložena kopie předložené petice adresované vedení města. V programu jednání zastupitelstva není zařazeno stanovisko vedení města k této petici.

Doufám, že vedení města bude schopno zaujmout jasné stanovisko k petici bude jej veřejně prezentovat tak, aby 1.621 občanů, kteří petici podepsali, mělo možnost se dozvědět, jak se vedení města k občanské iniciativě staví a zdali je schopno vyslyšet hlas lidu!

Ivana Čierná - Peterová 

Pouze dodávám, že s totožným stanoviskem, jako vedení města, tedy se směnou pozemků pro výstavbu Kauflandu na místech, kde se nachází dvacet pět zahrádek, vystupuje i celá „vládní koalice“ dvanácti zastupitelů z řad ODS, TOP 09 a dvou nezařazených radních. Bohužel, domnívám se, že při hlasování, až k němu konečně dojde, pro směnu pozemků mezi městem a investorem Kauflandu zvedne ruku i někdo z opozice. A o to je situace horší.

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.