Město očima nezávislého člověka

PÍSKOVIŠTĚ.

06.06.2013 11:48

Sledujeme-li dění na některém pískovišti, vidíme, že  někdy si hrající děti rozumějí a vzájemně spolupracují. A jindy, když jsou přesvědčeny o své nadřazenosti nad druhými, tak druhé odmítají, vyhazují písek i jinak pískoviště poškozují. Prostě škodí. Ale pískoviště nepatří jen jejich rodinám, je společné. To ale oni pro svůj malý věk nevědí.  

Sledujeme-li dění kolem jmenování velvyslanců, zdá se, že na našem pískovišti (ČR) jsou také dva chlapečci, kteří si prosazují své. Bez ohledu na to, co způsobí na našem pískovišti, zvláště z pohledu zahraničních pozorovatelů.

Každý z nás může pouze myšlenkově podpořit některého z těch dvou chlapců a položit si otázku. Pane prezidente já jsem vás volil, dáte mi také odměnu jako Lívii Klausové? Nebo, pane ministře já jsem vždy pracoval dle vašich pokynů – jmenujete mne?

Ten kdo opravdu může toto, nedůstojné si hraní, okamžitě ukončit a vylepšit  obraz našeho pískoviště (ČR) v zahraničí je Lívie Klausová.

Ale to v případě, že by měla ráda naše pískoviště! Stačilo by pouze sdělit: děkuji vám pane prezidente za důvěru ale o funkci velvyslance nemám zájem. ( Je nesmírně zajímavé, že nikdo ze sdělovacích prostředků L. Klausovou neoslovil s dotazem). Pan prezident by pak mohl ministrovi nabídnout jiného kandidáta.

Ale možná Lívie Klausová  silně zatoužila  vrátit se po desetiletích do svého Slovenska. Lze to pochopit. Ale Václav by prý rád do Bruselu. Nebylo by pro ČR klidnější, kdyby spolu po zásluze seděli jinde? Například na svém zámečku.

Asi bychom měli zakřičet: chlapci, už dost, nebo vám sebereme kyblíčky.

 

F. Štecha

 

Komentář ke článku

S pisatelem naprosto souhlasím v tom, že spor prezidenta s ministrem zahraničí naší republice škodí. Musíme si však položit otázku. Kdo tento spor vyvolal? Příslušný článek Ústavy České republiky hovoří jasně, velvyslance jmenuje a pověřuje výkonem služby prezident republiky. O ministru zahraničí tam není ani slovo.

I mně je naprosto jasné, že návrh na jmenování L. Klausové velvyslankyní na Slovensku je díkem za podporu rodiny Klausových v prezidentských volbách. Nicméně postoj Karla Schwarzenberga je horší. Je to prosazování vlastního ega, je to nesouhlas s výsledky prezidentských voleb, které tento „kníže“ neustál. Proto, ač nerad, neboť Klause nemusím kvůli jeho rozkradení republiky s názvem privatizace, musím souhlasit s postojem prezidenta Zemana. Nikoliv jako podporu Klausové, ale jako podporu v boji Zemana proti největšímu škůdci České republiky, jménem Karel Schwarzenberg.

Tento člověk, v pozici ministra zahraničí, znemožnil funkčnost několika velvyslanectví jenom proto, aby se hospodářské kontrakty přesunuly z ČR do jiných zemí, převážně Německa. Tento člověk svými neuváženými výroky znemožnil podpisy miliardových zakázek v Gruzii pro české firmy. V čí prospěch? Samozřejmě jeho milovaného Německa.

Boj o Klausovou není bojem o tuto osobu, je to boj a výkon úřadu a naplnění Ústavy. Proto stojím za prezidentem a nepřeji si, aby z tohoto boje odstoupil, stejně jako odstoupil, asi pro klid, z boje o jmenování Putny profesorem.

Schwarzenberg si osobuje právo, na které nemá zákonný a ústavní nárok a ve funkci, kde po léta strašlivě republice škodí, vždyť je to bildenberďák, setrvává jenom proto, že tajtrlík ve funkci premiéra tolik na své funkci lpí, že Schwarzenberga neodvolá. Padla by tím totiž celá vláda a Nečas tak rád vládne. Jak vládne, ponechám na uvážení čtenářů.

Pokud si mám vybrat, ve zcela zbytečném a v opravdu demokratickém státě nemyslitelném sporu, tak si v tomto případě vždy vyberu Zemana. Schwarzenberg má, i v tomto případě, jediný cíl – poškodit republiku.

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.