Město očima nezávislého člověka

Placené parkování měsíc poté

23.11.2012 12:51

Od 22. října letošního roku se v určených místech, kde byly osazeny parkovací automaty, začaly za parkování vybírat peníze. Přesně za měsíc, tedy 22. listopadu jsem si prošel všechna tato místa, abych viděl, jak jsou využívána.

Na brandýském náměstí u automatů parkovala zhruba polovina vozů než činí kapacita parkoviště. Zato na místě vyhrazeném radnici, po dobu zhruba tři čtvrtě hodiny, zastavila tři vozidla, jejichž řidiči z radnice nejsou ani nešli na radnici nic vyřizovat. Řidič jednoho vozidla odešel na náměstí, další mladý řidič se slečnou taktéž a suverénní řidička se vydala na nákup do blízké galanterie. To jsou faktická zjištění.

U OD Labe na placeném parkovišti stála tři vozidla, jinak zelo prázdnotou. Stejně tomu bylo v ulici P. Jilemnického. V bezejmenné uličce pod kinem byla zaparkována vozidla čtyři. V ulici K. Tájka jich bylo šest. Ostatní místa byla prázdná. V ulici Michalovické pak byla dvě zaparkovaná vozidla po pravé straně a jedno při levé straně, jinak opět prázdno.

Zato na Krajířském náměstí bylo vozidel tolik, že se téměř nedalo projet a nejinak tomu bylo ve všech přilehlých ulicích, kde se neplatí. Aut bylo plno i v ulici Zahradnická naproti parkovišti u policie.

Ve Staré Boleslavi stálo před restaurací Slovanka jedno jediné vozidlo, u Fajtovy drogerie též jediné vozidlo. Restaurace zela prázdnotou, a to bylo poledne. Zato v Pivovarské restauraci, kde je vlastní bezplatné parkoviště, bylo naprosto plno a stejně tomu tak bylo i v samotné restauraci. Podotýkám, že byla doba oběda.

Parkoviště u Normy bylo naprosto přeplněné, je totiž také bezplatné, potřeboval jsem na poštu, a tak jsem třikrát marně parkoviště objížděl, zdali někdo neodjede, stejně jako dvě, tři další vozidla. Pak jsem to vzdal a zaparkoval až pod parkem u autobusového nádraží. Tam bylo přece jen jedno volné místo a zbytek jsem došel, protože se odmítám ve vlastním městě nechat radnicí vydírat za to, že zde žiji a chci zaparkovat.

Počátek ulice Komenského, u kostela Nanebevzetí Panny Marie, kde je též automat, bylo naprosto pusto. Ani jedno auto, zato v Lázeňské ulici, tam, kde není značka zákaz stání, bylo opět plno, stejně jako na náměstí před trafikou, kde stála auta i na přechodu pro chodce.

Co  z mého pozorování přesně měsíc po zavedení placeného stání vyplývá? To, co jsem tvrdil od počátku. Tam, kde se platí, stojí minimum aut, ale tam, kde se naplatí, je přeplněno.

A další věc. Tím, že je placené stání před Slovankou, je tato vyhlášená restaurace zřejmě odsouzena k zániku, lidé raději zajedou do Pivovaru, stejně jako já. Obdobně tak bude mít problémy i Fajtova drogerie, lidé tam s největší pravděpodobností pro nákupy nebudou jezdit, aby nemuseli platit. Diskriminuje je to totiž.

A tak zatímco v jiných městech radnice opravdu podporuje podnikání v katastru města, naše radnice jim podnikání svým nesmyslným opatřením znesnadňuje. Bohužel je to tak.

V případě volebního úspěchu v komunálních volbách v roce 2014, stejně jako v parlamentních, ČSSD toto nesmyslné parkování, pokud bude mít tu možnost, opět zruší a parkování bude znovu bezplatné. Tak se totiž usnesli členové MO ČSSD Stará Boleslav na své schůzi. Bude to však záležet na voličích. 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.