Město očima nezávislého člověka

Plnoletý koncert Děti dětem

02.02.2015 15:15
       
 

                Ideály Pionýra: Paměť, Pomoc, Poznání, Pravda, Přátelství, Překonání, Příroda

 
   

 

Plnoletý koncert Děti dětem

Zní to jako protimluv, ale je to tak, koncert Děti dětem má za sebou osmnáctý ročník, který opět stál za to! V pražském Kongresovém centru se v sobotu 31. 1. sešla více než tisícovka dětí, kterým mezi šestou a devátou večer patřilo jeviště i hlediště Kongresového sálu. A kdo to všechno spískal? Tuto tradiční kulturní akci pro děti pořádají společně Pionýr a nadace Dětem 3. tisíciletí.

Co bylo letos k vidění? Jako každý rok od každého něco! Moderní vystoupení Taneční školy Atlas Přerov střídalo pěvecké kvarteto DayBefore, poté společenské a latinskoamerické tance v podání Tanečního klubu Gradace, pódiem vířily mažoretky Leontýnky Pacov, sál na chvíli rozhýbala rocková kapela Y?, na klidnější strunu zahrál folklórní soubor Vysočánek či sólový zpěvák Rudolf Prušák.

Taneční škola Atlas Přerov

 

Rock-popová skupina Y?

Jako každý rok byli součástí programu i profesionálních hosté, v první polovině koncertu vystoupila Olga Lounová a na závěr rozvlnila publikum skupina Abba World Revival. Moderování galavečera se s vlídností sobě vlastní ujala Šárka Volemanová (dříve Kubelková).

Rudolf Prušák (9 let, vítěz Dětské Porty)

Všichni vystupující na pódiu postupně skládali veliké svítící číslo 25. Proč právě 25? Tolik let totiž letos uběhlo od roku 1990, kdy byla obnovena samostatná činnost Pionýra!

Pohled do hlediště

Ke koncertu Děti dětem již od prvního ročníku neoddělitelně patří i předávání Putovních pohárů předsedy vlády České republiky za dlouhodobý přínos pro rozvoj práce s dětmi v oblasti kultury. Pro rok 2015 jej z rukou náměstkyně vedoucího Úřadu vlády Miluše Tvrzské převzali: Olomoucko-zlínská krajská organizace Pionýra (Melodie), Pionýrská skupina Brodek u Prostějova (rukodělné činnosti), Vysočánek Hlinsko (folklórní tance), Dům dětí a mládeže Český Krumlov (Dětská Porta) a Středisko volného času TYMY Holešov (tanec).

Záštitu nad osmnáctým ročníkem koncertu Děti dětem přijali: předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka a předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček.

Koncert Děti dětem je tradičním vyvrcholením a přehlídkou vybraných vystoupení Pionýrského Sedmikvítku – otevřené kulturně-umělecké soutěže, které se každoročně účastní několik tisíc dětí. Mezi soutěžními oblastmi (Hudba, Divadlo, Tanec, Dětská Porta, ProRock, Rukodělná činnost a výtvarné práce, Clona – film, foto, video, Folklórní tanec a Literatura) si každý může najít tu svou, ve které se chce poměřit s vrstevníky.

V případě zájmu o další informace přímo o akci kontaktujte Mgr. Irenu Černou – irena@pionyr.cz, 234 621 298 nebo Mgr. Jakuba Kořínka – jakub@pionyr.cz, 777 745 886.

www.pionyr.cz

www.nadacedetem.cz

www.detidetem.cz

Pionýr je spolek dětí, mládeže a dospělých

a uznaná nestátní, nezisková organizace

pro oblast práce s dětmi a mládeží ve volném čase.

 

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.