Město očima nezávislého člověka

Po městě se bude běhat, doprava se zastaví

20.11.2013 14:47

V rámci projektu Zdravé město, dotovaného ze státních dotací, do kterého se město přihlásilo, se bude v sobotu 26.4.2014 od 16 hodin konat Městský běh Brandýsem a Boleslaví.

Trasa běhu povede centrem města, kolem významných památek a bude rozdělena do dvou délek běhu, jeden bude měřit pět kilometrů, druhý bude měřit deset kilometrů, přičemž delší běh povede po stejné trase, poběží se však dvakrát. Účastníci městského běhu budou rozděleni do několika věkových kategorií. A to 15 až 18 let, 18 až 40 let, 40 až 60 let a poslední kategorie bude pro běžce ve věku 60 a více let. Startovné pro všechny účastníky bude jednotné a bude činit 100 Kč.

Běh městem si však vyžádá časově omezenou uzavírku některých ulic., bude uzavřena silnice číslo III/6010, což znamená, že bude uzavřena ulice Maxe Švabinského, Mariánské náměstí až po křižovatku s ulicí Komenského a bude uzavřeno i několik dalších ulic. Uzavírka bude trvat od 16 do 19 hodin. Přesná trasa bude včas zveřejněna. I přes uvedené uzavírky rada města upozorňuje, že autobusová doprava omezena nebude.

Součástí městského běhu bude i kulturní pořad konaný na brandýském náměstí, které bude zabráno celé. Budou zde probíhat po celou dobu a ještě déle doprovodné programy. Přibližně ve dvacet hodin na náměstí proběhne slavnostní vyhlášení vítězů a konec celé akce je plánován na půl deváté večer.

Pro zajištění bezpečnosti běžců a dohledem na dodržování uzavírek bude pořadatel spolupracovat jak s městskou, tak i se státní policií a bude též zajištěna lékařská služba.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.