Město očima nezávislého člověka

Po zmatcích se most přece jen otevřel

28.07.2012 12:23

Celá záležitost mi připadala jak ze scény nesmrtelného Troškova filmu. Tam Helena Růžičková, když sešlo zpočátku ze svatby také říkala: „Tak jak to je? Nejdřív se berou, neberou, pak zase berou, neberou…“ 

S hlavním mostem to bylo stejné, nejdřív že se otevře, pak se to odvolalo a nakonec se přece jen pro most automobily dnes, v sobotu 28. července otevřel. Z ze zámku se ozvala rána z děla a po mostě pak projela první vozidla. 

A jak to všechno bylo? Z důvěryhodných zdrojů vím, že se původně plánované slavnostní otevření mostu, a tím i konečně normální průjezd mezi oběma městy, zrušilo z důvodu obavy, že se do plánovaného slavnostního mostu nestihne kolaudace. Potom mi došla zpráva, že se most otevře i bez kolaudace. Faktem ale je, že se kolaudace mostu přece jenom na poslední chvíli stihla, nikdo nepodal protest, a tak se původně slibovaná, potom odvolaná a nakonec přece jenom uskutečněná slavnost otevření mostu konala. 

„V Boleslavi jsme se o tom ani nedozvěděli. V Brandýse prý roznášeli letáky, tady jsme nedostali nic,“ sdělil mi jeden občan ze Staré Boleslavi, ale ránu z děla prý slyšel. 

A tak se od dnešního poledne opět dostaneme nejkratší cestou z jedné části města do druhé.

Zaplať pánbůh.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.