Město očima nezávislého člověka

Podpora rodičovství v podání rady města

07.12.2012 12:17

Na brandýském náměstí sídlí mateřská školka Sluníčko. Denně tam rodiče ráno vozí děti a odpoledne či navečer si pro ně opět přijíždějí, aby je ze školky vyzvedli. Jenomže teď tam je umístěn parkovací automat a rodiče musejí platit, aby se nevystavovali sankcím městské policie, která tam provádí kontroly.

Vedení soukromé školky, spolu s rodiči, se proto obrátilo na radu města se žádostí, aby rodiče mohli před Sluníčkem parkovat zdarma, a to na velmi krátkou dobu, než děti odvedou do školky a opět si je vyzvednou a nemuseli přitom platit nebo se vystavovat značnému finančnímu postihu.

Na základě vyjádření zaměstnanců příslušných odborů, samozřejmě se opět neuvedlo, o které odbory a zaměstnance se jednalo, bylo radě města doporučeno, jak uvádí zápis, aby této žádosti rodičů a vedení školky nebylo vyhověno.

Rada města dospěla k závěru, že v tomto případě nejsou důvody k udělení výjimky a vzhledem ke stanovenému dopravnímu řešení na náměstí žádost zamítla. Pro zamítnutí žádosti byli všichni přítomní radní. Vyjmenujme si je všechny, aby občané města věděli, kdo se o ně tak pečlivě stará. Starosta Ondřej Přenosil (ODS) místostarosta Jiří Nekvasil (dříve KSČ, nyní TOP 09), místostarostka Nina Nováková (dříve SNK, nyní TOP 09), radní Eva Štíbrová (ODS), Emr (ODS). Daniel Procházka (dříve SNK, nyní sám za sebe) a Josef Dašek (dříve ČSSD, nyní sám za sebe).

Znamená to, že rodiče budou muset dvakrát denně zaplatit za zastavení před školkou, aby vůbec mohli děti do školky dát a zase si je vyzvednout. Ze zamítnutí žádosti o výjimku z placení v případě rodičů dětí umístěných v mateřské školce Sluníčko opět vyplynul jeden fakt, už několikrát prokázaný. Členům rady města, stejně jako vedení města, vůbec nejde o občany, ale jen a pouze o peníze.

Přitom se ani trochu nestydí využít pro to ani rodičů, kteří musejí již tak platit dost vysoké částky za děti ve školce. V době, kdy pomalu končí dětský boom tak  zvaných Husákových dětí, tedy rodičů, kteří se narodili v době, kdy komunisté pro zvýšení porodnosti, a tím k zajištění pracovní síly, zvedli dávky pro rodiče a děti. Dnes již tyto Husákovy děti se pomalu dostávají ke konci reprodukční doby a statistiky natality opět vykazují prudký pokles nově narozených dětí. Porodnost byla dokonce nejnižší od roku 1775, kdy se za Marie Terezie začala porodnost zaznamenávat.

A v této době, kdy by byla podpora rodičů s dětmi na místě, se rodiče trestají za to, že mají děti v předškolním věku. Pěkná podpora rodičovství, jen co je pravda.

Pamatujme si, kdo nepovolil rodičům ani krátké zastavení před školkou na náměstí, a pamatujme si to dobře až do roku 2014, kdy budou komunální volby.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.