Město očima nezávislého člověka

Popelnice by se letos zdražovat neměly

12.05.2014 08:02

Zákon o nakládání s komunálním odpadem, lidově řečeno poplatky za svoz popelnic, každoročně stanovuje limit, nad který města a obce jít nemohou. Z tohoto důvodu se musí každoročně přijímat nová vyhláška, která cenu za svoz popelnic stanovuje. Tuto vyhlášku pak musí odsouhlasit zastupitelstvo. Samozřejmě, že zastupitelé mohou navrhovat i ceny za svoz popelnic jiné, záleží vždy na vůli většiny z nich.

Pro letošní rok byl zákonem stanoven limit za svoz popelnic pro osobu a rok na částku 750 Kč. Rada města projednala znění nové vyhlášky stanovující cenu za popelnice platnou pro naše město a rozhodla, že se pro následující rok cena pro občany měnit nebude. Lidé z města by tak i letos měli platit za osobu a rok částku 660 Kč. Tato částka se skládá z 250 Kč pevné sazby a 410 Kč činí rozpočítané skutečně vynaložené náklady na svoz, nakládání a skládkování komunálmního odpadu.

Na květnovém veřejném zasedání bude návrh této nové vyhlášky projednávat zastupitelstvo a musí být většinou schválena. Děje se tak každoročně. Vzhledem ke stávající koalici je však více než jisté, že návrh rady města koaliční zastupitelé odsouhlasí a ani opozice nebude chtít cenu za svoz popelnic zvyšovat, takže lze říci, že pro občany města zůstane cena za popelnice stejná jako v minulém roce.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.