Město očima nezávislého člověka

Poplatky z prodlení placení nájmu lidi doslova drtí

18.12.2013 14:02

V případě, že se nájemník městského bytu dostane do velice tíživé finanční situace, a to není v dnešní době nic mimořádného, nemá prostředky na placení nájemného, hrozí mu další, a velké, finanční problémy. Naskakuje mu totiž vysoké penále.

Podobný případ, a není zdaleka jediný, řešila rada města na poslední schůzi. Občan z ulice Maxe Švabinského neměl na nájem a začalo mu naskakovat penále. Kromě dluhu na nájemném penále dosáhlo výše 22.737 Kč. Jak vyplývá ze zápisu, občan zřejmě dlužné nájemné uhradil a o placení penále v poměrně vysoké výši požádal radu města o dohodu o splátkách penále. To totiž bylo splatné ke dni 30. 11. 2013.

Tolik peněz najednou občan neměl, a proto požádal radu města o možnost splácet penále v měsíčních splátkách ve výši 1.900 Kč. Samozřejmě nájemné, a to u nás též není nijak nízké, musel platit dále. Rada města mu vyšla vstříc a rozhodla, že s občanem uzavře dohodu na splátkách ve výši, kterou navrhl, tedy 1.900 Kč měsíčně s tím, že od prosince začne platit.

Tím, že tyto poplatky z prodlení placení – penále, jsou tak nehorázně vysoké, byť dle zákona, dostávají se lidé při nedostatku peněz do téměř neřešitelné situace. Pokud totiž třeba přišli o práci, tak se jim nedostává ani na placení nájemného, natož pak na penále a velice často končí tím, že jsou městem z bytu bez náhrady vystěhováni. Ani to není nic neobvyklého, ze zápisů jednání rady města se o těchto případech dočítáme velice často.

 

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.