Město očima nezávislého člověka

Pořadatel chce mít koncert v Houštce až do půlnoci

05.05.2013 14:11

Společnost Giordano a.s. v zastoupení předsedy představenstva Pavla Satoránského, požádala radu města o povolení prodloužit dobu pro hudební produkci Gambrinus Tour Tři sestry, který se bude konat dne 12.7.2013 v letním kině Houštka. Dle žádosti pořadatele by měl koncert trvat od 18. hodin až do 24. hodin.

Rada města s prodloužením doby koncertu souhlasila, ale uvedla, že pořadatel je povinen dodržet omezení hluku v době od 22. do 6. hodin tak, jak zní ustanovení zákona. To znamená, že pořadatel musí zavést taková opatření na snížení hluku, aby po dvaadvacáté hodině nebyl rušen noční klid občanů, a to bez ohledu na vzdálenost od místa produkce.

Lidé bydlící v blízkosti Houštky však vědí své. Při podobných akcích je v naprosté většině hluk tak velký, a to i po desáté večer, že mnozí lidé nemohou spát včetně malých dětí. Zákon, nezákon, vyhláška, nevyhláška, rozhodnutí rady ať je jakékoliv. Vždyť o peníze jde až v první řadě a tyto koncerty jsou pořádány za účelem zisku pro pořadatele, A je jim jedno, zdali lidé v okolí spát mohou nebo ne.

Letní kino  v Houštce je, ke škodě lidí, příliš blízko hustě obydlené části města a jakákoliv hudební akce jim nedá spát. A nejsou výjimkou akce, které by měly, dle usnesení rady města, končit o půlnoci, ale hudba a především bubny duní často až do brzkých ranních hodin.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.