Město očima nezávislého člověka

Poslanci nejsou nic jiného, nežli tajtrlíci

21.07.2013 00:35

Tedy, po pravdě řečeno, pouze ti, kteří hlasovali proti rozpuštění sněmovny a neumožnění předčasných voleb. Nejvíc řvou proti jmenování premiéra Jířího Rusnoka prezidentem Zemanem představitelé company s.r.o. TOP 09, ovšem za mohutného podporování umírající labutě ODS. Myš, která řvala.

Tajtrlíci, nic jiného nejsou. Nejde jim vůbec o demokracii, o Ústavu, o právo a spravedlnost, jde jim jen a pouze o jejich přeplněná koryta, aby si mohli blahem chrochtat a mlaskat. A pak jsou tu ještě další poslanci, kterým jde, kromě svých koryt, i o krk. Přesněji o imunitu. Zásluhou tří soudců Nejvyššího soudu, kdoví v čí režii a za čí prachy, kteří  rozhodli tak, jak rozhodli, jsou prakticky nedotknutelní. Pamatujete, jak křičel přeskakujícím hlasem ve sněmovně Kalousek, že by se měla imunita zrušit úplně, když si policie dovolila zatknout tři korupčníky? Protože pro mne to korupčníci jsou, stejně jako pro většinu národa. A Nejvyšší soud si může kafrat co chce.

Největší polistopadový zločinec vůbec – Kalousek, přirovnal prezidenta Zemana ke Gottwaldovi a jeho jmenování úřednické vlády, všeobecně používanou ve všech státech s demokracií, k únorovému komunistickému puči a jeho nohsled, spící, a domnívám se, že už stařecky dementní, mumlající velkomožný pan „kníže“ Schwarzenberg, šel ještě dál. Zemana přirovnal k Hitlerovi.

Za velké mediální pomoci jihočeského kmotra Kuby pořvávají v televizi i v novinách, že prezident Zeman porušil, když ne rovnou Ústavu ČR, tak alespoň její zvyklosti. Ti pánové asi objevili Ameriku, ne? Proč stejně tak nekřičeli, když v roce 2006 po parlamentních volbách byla patová situace sto na sto a prezident Klaus prohlásil že jmenuje premiérem toho, kdo mu přinese sto jedna podpisů k podpoře. Jmenoval Topolánka, onoho chlapa s gulami, a ejhle, jeho vláda důvěru ve sněmovně nedostala. Sto jednička byla fuč.

Podle zvyklostí měl Klaus jmenovat premiérem předsedu druhé největší strany, nejmenoval. Nechal Topolánka vládnout bez důvěry tolik měsíců, než se Tluchořovi podařilo uplatit a donutit dva socdemáky Pohanku a Melčáka ke zradě všeho, čemu do té doby věřili. Inu, Pecunia non olet. A Klaus, opět oproti všem ústavním zvyklostem, jmenoval Topolánka podruhé. Proč tehdy Schwarzenberg, to byl ještě u zelených, neřval? Proč neřval Kalousek, tehdy ještě v KDU-ČSL? No, protože jim to přece nahrávalo do karet!

A co rok 2010 a další parlamentní volby? Kdopak u lidí ve volbách zvítězil? Nečas? Kalousek? Schwarzenberg? Ale kdepak, byla to ČSSD. A kohože to Klaus jmenoval premiérem? Přece Nečase. Vykřikoval tehdy, že by ČSSD nedala dohromady většinu ve sněmovně. Jak to mohl vědět? Znal tehdy někdo zákulisí Bártovy firmy VV? Co kdyby socani veverkám nabídli víc, nežli ODS s TOP 09 dohromady? To by přece byla tragédie, kdyby vládla levice. A co pan Kalousek se Schwarzenbergem? Proč tehdy neřvali, že Klaus porušuje ústavní zvyklosti?

Inu, protože se jim to hodilo do krámu. A vládli tak, že se z toho český národ nevzpamatuje ještě za dalších třicet, čtyřicet let. Tedy, pokud některá další vláda církevní majetek neznárodní, jak by se slušelo.

Zato nyní řvou a řvou stále hlasitěji a nevybíravěji, protože jim Zeman udělal čáru přes rozpočet. Už, už se viděli, jak za premiérování nevzdělané a hloupé Němcové, která se vehementně do řvoucí bandy nacpala, až do konce volebního období, budou tenhle národ okrádat a ničit. A samozřejmě si za ten čas ještě něco přihrají sobě. A tak dali dohromady sto jedna podpisů. Naštěstí jim to bylo houby platné.

Pokud by tihle řvouni chtěli prezidenta Zemana přehrát, stačilo málo, hlasovat pro rozpuštění sněmovny. A Zeman i s Rusnokem by byli nahraní. Stačilo tak málo, tak proč to ti poslanečtí tajtrlíci neudělali? Protože moc dobře vědí, že národ jich už má plné zuby a šli by politicky k Brdičkům. A co jejich hypotéky, úvěry, kšefty? Jak by se ti chudáci potom živili? Že by jim vítězná levice dala nějaké pašalíky čekat nemohli, a tak sněmovnu nerozpustili a dál budou řvát, Jak ona pověstná myš.

Z prezidenta Zemana nejsem příliš nadšen, ale volil jsem ho, protože je o tisíc procent lepší nežli vlastizrádce Schwarzenberg. Zásluhou Zemanovy uražené ješitnosti, že nebyl podpořen socdem při předešlé volbě prezidenta, vzniklo jeho SPOZ a sebralo levici téměř pět procent hlasů a k moci tím umožnil se dostat právě zločincům z ODS a TOP 09, podporovaných nyní politickou amébou Peake.

Nemusím ani premiéra Rusnoka, je totiž omyl domnívat se, že se jedná o levicovou vládu. Je to vláda čistě pravicová, jen oděná do levicového hávu, koneckonců uvidíme. Ale ať je tato vláda jaká chce, pořád je lepší nežli banda kolem Kalouska a Nečase.

Vladimír Kapal 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.