Město očima nezávislého člověka

Poslanec Huml oslovuje občany města

14.03.2013 11:39

Koncem měsíce bude zastupitelstvo města schvalovat rozpočet na letošní rok. Na adrese oficiálních stránek města www.brandysko.cz je podle zákona rozpočet zveřejněn.

Vy, kdož se zajímáte o dění ve městě a chodíte na jednání zastupitelstva, se tak s předstihem můžete podívat, o čem budeme jednat a připravit si otázky na vládnoucí ODS a TOP 09.

My, opoziční zastupitelé, určitě budeme požadovat vysvětlení k některým navrhovaným částkám.

Pokud nemáte čas nebo odvahu zeptat se radních sami, nabízím spolupráci. Své podněty, návrhy nebo poznatky o nehospodárnosti, pošlete na můj e-mail: humlst@studio7.cz

Stanislav Huml.

 

Při každoročním schvalování rozpočtu města nesouhlasí opoziční zastupitelé s mnoha položkami rozpočtu, které nepřispívají k rozvoji města, ale jsou za dané situace, kdy se rozpočet rok od roku snižuje, zbytečným vyhazováním peněz.

Například, nákup lesoparku Houštka, uhrazení investic podnikateli v zámecké restauraci, kterému nevyšel jeho podnikatelský záměr nebo předpokládaný nákup Hluchova od Lesů ČR.

Miliony, které se použily zde, pak chybějí například při budování kanalizace a vodovodu v místech, kde dosud lidé žijí jak za krále Klacka, a to nemluvě o komunikacích, které se hodí spíše pro tanky a nikoliv pro osobní vozy.

A jako každoročně veškeré námitky opozičních zastupitelů budou smeteny koalicí pod stůl a prosadí se, zásluhou koaliční většiny, všechny návrhy podané radou města. Je proto opravdu nutné, aby koaliční zastupitelé a vůbec celá koalice zřetelně slyšela hlas lidu – občanů našeho města, kteří s působením současné koalice mají též problémy.

Rozpočet města na rok 2013 se bude schvalovat na veřejné schůzi zastupitelstva v kapli brandýského zámku v pondělí 25. března od 17 hodin. Zastupitelé by tam měli slyšet názory občanů, a to v co největší míře.

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.