Město očima nezávislého člověka

Potravinářský automat na zámku končí

17.02.2014 11:53

Snaha odboru kultury a cestovního ruchu o co největší propagaci brandýského zámku tak, aby jej navštěvoval co nejvyšší počet návštěvníků, především pak turistů, je velice chvályhodná. Nicméně se stále tato snaha nesetkává s odpovídajícími výsledky.

Dne 7. 9. 2011 schválila rada města umístění potravinářského automatu na brandýském zámku. Provozovatel tehdy s největší pravděpodobností předpokládal, že počet návštěvníků a využitelnost automatu zajistí jeho rentabilitu. Za umístění automatu musel městu hradit nájemné, ale v zápisu z jednání rady města se o jeho výši nepíše ani slovo.

Objevila se pouze informace, že provozovatel potravinářského automatu ukončil jeho provozování řádnou výpovědí z důvodu jeho ztrátového provozu. Zápis dále uvádí, že příkaz k vystavení konečné faktury za období březen až říjen 2013 byl dne 4. 2. 2014 předán finančnímu odboru, o čemž byl provozovatel informován dopisem.

Z této, v podstatě nedůležité informace, však vyplývá něco mnohem důležitějšího. Již před časem byl z nádvoří zámku odstraněn automat na limonády, taktéž pro jeho ztrátový provoz. Poté byla vypovězena nájemní smlouva na zámeckou restauraci, přičemž město, rozhodnutím koaliční většiny, zaplatilo neúspěšnému podnikateli nejen vložené prostředky do změny nebytových prostor, ale ještě od něho odkoupilo, a opět za nemalou cenu v řádu milionů, vybavení kuchyně. Poté se radě města podařilo najít nového nájemce restaurace.

Na brandýský zájem příliš turistů nejezdí, nepořádají se sem autobusové zájezdy v masivním měřítku, spíše sem zamíří jednotlivci. I proto se jak automat na limonády, tak na potraviny, nemohl uživit. Byl jsem se v současné restauraci podívat dvakrát. Žádný nával se tam nekonal. Nevím, zdali se to od jara a přes léto zlepší, ale podívám se tam.

Proto se obávám, že ani tento nový provozovatel restaurace, jinak opravdu krásné, s pronájmem žádné velké terno neudělal, možná i proto, že potencionální zákazník nemůže zajet až před bránu zámku, ale své vozidlo musí ponechat dost daleko a dojít pěšky, a to se dnes, jak všichni víme, příliš nenosí. Uvidíme, jak dlouho se restaurace udrží. Jsem na to opravdu zvědav.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.