Město očima nezávislého člověka

Povodně se nám naštěstí vyhnuly

04.06.2013 15:20

Zatímco nedaleká Praha se nedá kvůli zaplaveným silnicím vůbec projet, stejně nedaleký Mělník čelí stoleté vodě a Zálezlice, stejně jako před jedenácti lety, jsou opět pod vodou, protože se protrhla ještě nedokončená hráz, Brandýsu s Boleslaví se letos povodně vyhnuly.

A tak zatímco v roce 2002 voda zaplavila celou Houštku, Hluchov a celou oblast kolem Probošťáku, letos i přes velmi silné a vydatné deště se Labe udrželo v korytu. Voda sice dosahuje téměř až k okraji koryta, nicméně se Labe nevylilo.

Vzhledem k vývoji meteorologické situace, kdy se oblast dešťů přesunula na Moravu a v Čechách, tedy i u nás, se již dlouhotrvající vydatné deště neočekávají, lze očekávat, že hladina v Labi bude klesat.

„My, hasiči, jsme sice v pohotovosti, ale k žádným událostem spojených s povodněmi jsme vyjíždět nemuseli. Profesionálové byli pouze odčerpávat vodu z trafostanice v jedné z okolních vesnic, kam se dostala voda z polí, naši dobrovolníci zatím nikde zasahovat nemuseli a popravdě řečeno jsem tomu rád. Po zkušenostech z povodní v roce 2002 bych takové lidské neštěstí, jako tehdy, nechtěl už nikdy zažít. Takže závěr. Ve městě povodně neudeřily, Labe je v pohodě a městu ani jeho obyvatelům žádné nebezpečí nehrozí,“ sdělil v úterý 4. června kolem druhé hodiny odpolední starosta SDH Stará Boleslav Jaroslav Ších.

Jeho slova dokumentují fotografie, které právě v úterý 4.6. pořídil Jan Blažek.

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.