Město očima nezávislého člověka

Pozáruční servis IT bude stát město bezmála 400 tisíc

06.05.2014 10:55

Město vypsalo veřejnou zakázku na novou počítačovou technologii propojenou se všemi objekty radnice, byla vybrána firma, technologie byla instalována a nyní nastal čas na služby "Poskytování pozáruční servisní podpory ASW Radnice Vera", zadané v souladu s platnými zákony. Proběhlo jednání s jediným uchazečem, neboť právě on je majitelem duševního vlastnictví této IT, tedy společností Vera s.r.o. Jednání prběhlo dne 24. 4. 2014 a tento jediný uchazeč poté zaslal městu svou nabídku.

S finanční nabídkou, nepochopitelně dle mého názoru, zaslanou v obálce, se seznámila hodnotící komise ve složení Jiří Nekvasil, Ivo Janák a Petr Braný a neměla moc co rozhodovat. nabídku ve výši 379.262,90 Kč včetně DPH přijmout musela, a proto ji doporučila radě města. Ani ta nemohla dělat nic jiného, nežli pověřit starostu města, aby smlouvu na pozáruční servis ASW Radnice Vera podepsal. A také se to stalo.

Jelikož byla tato paušální roční nabídka ve výši bezmála čtyři sta tisíc korun jediná, naprosto chybí srovnání, zdali se jedná o cenu nízkou, odpovídající nebo přemrštěnou. Jak je však známo z celostátních kauz, především z působnosti nechvalně známého ministra Drábka, ale též i na ministerstvu dopravy, většina cen za počítačové technologie je strašlivě předražená. Je totiž opravdu jen málo lidí, kteří tyto ceny dokáží kvalifikovaně posoudit a totéž platí i o ročním paušálu, který bude radnice firmě za pozáruční servis platit. Zápis z jednání rady města neuvádí, čeho konkrétně se za poměrně velké peníze bude pozáruční servis přesně týkat. Ale to je u této rady města naprosto normální jev.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.