Město očima nezávislého člověka

Poznámka

21.02.2013 11:48

Nedávno proběhla  i v našem cenzurovaném tisku zpráva, že  náš elektrárenský gigant ČEZ byl vypoklonkován z Albánie, kvůli přemrštěným a vysokým cenám. A aby toho nebylo tak málo, totéž se mu nyní stalo i v Bulharsku.

A právě z Bulharska, z opovrhovaného státu na Balkánu, by si měla naše vláda a především premiér Nečas vzít příklad. Na rozdíl od nás v Bulharsku politici a především tamější premiér ví a zná, co to je demokracie. Po několika týdnech demonstrací proti ČEZu, který tam bezuzdně vydělává jenom na distribuci elektřiny, premiér nejprve oznámil, že odvolává dva ministry a když ani to nepomohlo a lidé i nadále tvrdě demonstrovali a požadovali pád vlády, oznámil, že vláda končí.

Prostě neměla důvěru obyvatel, a protože sou, na rozdíl od naší vlády, demokraty, premiér vládu položil a budou předčasné volby. Pro nás má situace v Bulharsku dva velmi silné významy. Za prvé ten, že pokud lidé nejsou s vládou a drahotou spokojeni, demonstrují po celé zemi, tedy alespoň ve větších městech, tak dlouho, až vláda nakonec tlak mas lidí nevydrží a padne. Měli bychom si z Bulharů vzít příklad.

A druhý vážný aspekt bulharského dění se týká naši vlády. Ta naše, byť ví, že má podporu pouhých 8 procent lidí ve státě, vůbec o demisi neuvažuje. Naopak, hodlá podepsat smlouvy s církvemi, aby ani Ústavní soud už nemohl zlodějnu podobné privatizaci zastavit a zrušit.

Ministr kalousek si je totiž až příliš vědom toho, že pro podporu této zlodějské vlády, kterou národ dlouhodobě nechce, bude mít ve sněmovně vždy dostatek hlasů. Především těch, kteří moc dobře vědí, že by se v případných předčasných volbách už do sněmovny nedostali a jejich penězotok by skončil.

Politikům se vůbec nejedná o národ, o lidi, o blaho a prosperitu státu, jedná se jim, alespoň některým, jen o svoje dobré bydlo. A tak se u koryt budou držet tak dlouho, jak jen to jde. A premiér? Na rozdíl od toho bulharského, který se zachoval jako chlap a demokrat, máme my premiéra tajtrlíka, který jen skáče, jak mu zločinec Kalousek píská. Není ani demokrat ani chlap.

A tak nám zřejmě nezbude nic jiného, abychom i my vycházeli do ulic a proti vládě a jejím poslaneckým poskokům masivně protestovali, a to tak dlouho a v takovém  počtu, abychom tyhle zločince, kteří nás jenom okrádají, konečně z teplých míst vypráskali.

 

Vladimír Kapal   

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.