Město očima nezávislého člověka

Poznámka

10.06.2014 09:59

ODS vymyslela volební fintu

O tom, že někdejší nejsilnější pravicové straně strmě padají preference, si nejen v našem městě, cvrlikají i vrabci na střeše. Mám dokonce informace z vnitřku této strany ve městě, že v říjnových komunálních volbách očekávají maximálně tři, nejspíše však jen dva mandáty. Není se čemu divit. Vedení města sice je v nájmu ODS, veškeré dění jak na radnici, tak i ve městě však dnes určuje TOP 09. Lidé, voliči, moc dobře vědí, že vedení města, ruku v ruce právě s topkou a dvěma nezařazenými zradními a zastupiteli neudělali pro občany města vůbec nic, právě naopak.

I přes existující usnesení zastupitelstva, dokonce jimi samými, nepostavili se vehementně proti otevření nové pískovny u jatek. Prý se žádost někým z úředníků kamsi ztratila. Lež! Taktika mrtvého brouka, nic jiného! ODS i TOP 09 ve vedení města moc dobře věděla, že zmeškáním včasného nesouhlasného stanoviska k povolení těžby se prakticky těžbě dala, ze strany města, zelená. A pozdější protesty a psaní, na základě tlaku některých zastupitelů, se do otázky povolovíní těžby nezapočítají. Takže nic jiného, nežli chladný, vypočítavý kalkul.

Naprosto stejným způsobem se tyto dvě vůdčí strany města chovaly v otázce Kauflandu. Nechtěly ho na jejich pozemcích, protože zmírněním regulativů a umožněním stavby OC na pozemcích u sídliště v Zahradnické ulici, by si místostarosta Nekvasil naštval své bývalé spolupracovníky z armády, a proto s klidem Angličana, a s množstvím demagogických lží a polopravd, hodili přes palubu nejen letité zahrádkáře, ale i občany v přilehlém domě.

A další aspekt. Celá léta, a už je to drahně let, deklarovala ODS a nyní i TOP 09, podporu podnikatelům ve městě. To obě tyto partaje, bratrstva kočičí pracky, předkládaly voličům. Skutky však hovořily naprosto opačně. Zavedením placeného stání automaty odradilo místní občany od toho, aby na těchto místech zastavili, zaplatili a šli si třeba nakoupit. Raději do těchto míst přestali jezdit a jezdí tam, kde se neplatí. Už tak patříme k nejvíce státem odíraným občanům Evropy. Zeptejte se páni radní a koaliční zastupitelé třeba nájemců restaurace Slovanka, jak na ně dopadá fakt, že hosté musejí nejdříve zaplatit parkovné, a pak teprve jít na oběd. Restaurace v době obědů zeje prázdnotou, zato v blízké Pivovarské hospodě není kde zaparkovat, co tam je aut. A proč? Inu proto, že tady se za parkování neplatí. A tak umístěním bezrukých banditů šly obě vůdčí partaje proti místním půodnikatelům. Zato jdou na ruku těm, kdo lidem škodí. A je úplně lhostejné, zdali se jedná o zisky plynoucí ven ze země nebo do kapes jedné rodiny, jako v případě pískovny, zato však na vrub obyvatel města.

ODS, ale TOP 09, tato fakta znají. Z reakcí publika veřejných zasedání znají názor občanstva, a ten pro ně nijak příznivě nedopadá. Celkem oprávněně se obávaqjí, že by mohly ztratit vůdčí pozici ve městě, a tím pádem vliv, se kterým jde naprosto jasně ruku v ruce osobní zisk pro jednotlivé osoby. Včera jsem obdržel informaci, že kvůli opětovnému získání moci ve městě, vymyslela ODS perfektní volební fintu. 

Zákon o obcích jasně stanovuje minimální a maximální počet zastupitelů pro obce s různým počtem obyvatel. U našehom města se jedná minimálně o patnácti zastupitelích, maximálně jedenatřiceti. Tedy, pokud se zákon a tyto počty nezměnily. Ale ono o ně až tak nejde. Jde o něco jiného. Informace hovořila o tom, že dosavadní vládnoucí koalice dvanácti zastupitelů, navrhne ještě do konce tohoto volebního období změnu počtu zastupitelů. Už by jich nemělo být jedenadvacet, jako tomu bylo dlouhou řadu let, ale jenom sedmnáct. A protože si koalice vždy prosadí to, co chce, prosadí i snížení počtů zastupitelů.

Ptáte se možná proč? Je to jednoduché. Sníží se počet potenciálních odpůrců těchto stran, a ony doufají, že jejich kandidáti projdou. To jeden důvod. Tím druhým důvodem, a taktikou ODS, je založení několika uskupení, jakýchsi utajených béček ODS, ve kterých budou volitelní lidé, jeden, dva, kteří jsou s ODS spjati touhou po moci, zakázkách, penězích. A že se letos komunálních voleb zúčastní nevídané množství subjektů, na to vemte jed.

Půjde jen o to, aby se občané - voliči, v této změti dokázali orientovat a nevolili ty, kteří je podvedli, ale ani jejich přisluhovače. POkud tato uskupení dosáhnou svého, potom by se v našem městě nic nezměnilo. Dál by se vyhazovaly peníze na nesmysly, dál by se platili cizácké parádemarše v uniformách, kde češtinu zaslechnete jen sporadicky, zato se při nich čile brebentí německy, zase by se nedostávalo na opravy chodníků a ulic a zase by o miliardách rozhodovalo, mnohdy nekompetentně, jen několik lidí. A zase by se před občany utajovalo vše, co jde, zase by se jim lhalo, mlžilo a říkalo: "Lidi, vy ničemu nerozumíte, my jsme ti géniové, co víme vše, a tak nám do toho nemluvte a plaťte."

Jsem nesmírně zvědav, na kterém veřejném zasedání se snížení počtu zastupitelů bude projednávat a odhlasuje. Byl bych rád, kdyby snaha bratrstva kočičí pracky nevyšla, ale obávám se, že na to síly rozumných lidí v zastupitelstvu, stačit nebudou.

Vladimír Kapal

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.