Město očima nezávislého člověka

Poznámka

28.09.2014 09:21

Někdo se asi bojí o teplá koryta

Za pětadvacet let v komunální politice jsem zažil už mnoho. Nejprve jako zastupitel (1990 – 1994), poté jako novinář a naposledy opět jako zastupitel (2010 – 2014). Za tuto dobu jsem zažil proražená okna v obýváku dvanáctikilovým kamenem, propíchaná kola u vozu, poškrábaný lak, to bylo to méně hrozné. Pak na mne dokonce stříleli, když jsem jel večer autem, kdosi si objednal mé přepadení a boxerem mi byly přeraženy všechny spodní zuby v dásni, takže jsem musel na operaci, bylo mi vyhrožováno fyzickou újmou a dokonce zabitím. Součástí těchto ataků byly samozřejmě i útoky mediální, jednalo se o snůšku pitomostí a lží s jediným cílem – poškodit mne, za to, co jsem po celou tuto dobu dělal a jak jsem psal a vystupoval. Zkrátka někomu jsem strašně vadil a vadím dodnes.

Za poslední čtyři roky jsem vždy, spolu se stranickým kolegou Humlem, hájil především obyčejného člověka, občana města, před zlovůlí mocných a jeho okrádání, mnohdy zcela zbytečném. Ti z občanů města, kteří se zúčastňovali veřejných zasedání zastupitelstva a různých akcí města vědí, jak jsem vždy vystupoval. Své názory a postoje hájím i proti všem.

Místní organizace sociální demokracie vede mezi sebou mailovou korespondenci vždy hromadným způsobem, to znamená, že se veškeré diskuze objeví všem členům v mailu. Až do první městské konference ČSSD, tedy po celou dobu, kdy staroboleslavská organizace usilovala o spojení nesmyslných dvou MO v jednom městě, byli do adresáře zařazeni i členové právě MO II v Brandýse. Tím samozřejmě získali všechny mailové adresy našich členů.

Mám v rodině ajťáka. Včera před polednem, jakmile jsem se vrátil z lesa, mi ukázal, jak lze během krátké doby mail zfalšovat, zvláště, pokud je v JPG. Takže je naprosto jasné, jak tyto lživé e-maily vznikly. Pokud by někdo pochyboval, nechť se laskavě podívá na čas odeslání mé zfalšované připomínky a zkontroluje si na Brandýských novinách data uveřejnění všech mých článků. Ani na jednom z nich není čas, jak je to uvedeno v onom lživém mailu, 6,59 hodin. Nyní, coby důchodce, totiž vstávám většinou až po této hodině a pracovat začínám až po deváté hodině.

Nehodlám spekulovat o tom, kdo by mohl být za touhle pitomou lží. Mám teď na mysli toho, kdo falšoval maily, ale spíše se zamýšlím, komu by prospělo, kdyby lidé této lži uvěřili. Přece těm, kteří se nyní bojí o teplá koryta na radnici, těm, kteří se do nich hodlají nacpat. Ty, kteří usilují ve volbách o poctivou a odpovědnou práci v zastupitelstvu pro blaho obce a lidí, tak ty, by takovýto podraz nenapadl.

Je mi líto, a to upřímně těch, kdož se natolik obávají volebního neúspěchu, že se uchylují k podobným mrzkým lžím, výmyslům, podlosti a ubohosti. Oni si totiž zřejmě neuvědomili, když tyto lži vytvářeli a rozesílali, že právě jimi občanům – voličům ukázali, jak by to chtěli dělat oni. Chtěli by jenom lhát, podvádět, falšovat, a to jen kvůli svému vlastnímu prospěchu.

Vladimír Kapal

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.