Město očima nezávislého člověka

Poznámka

14.10.2014 11:37

Kam kráčíš, město?

Před časem, v dobách předvolebního klání, které mi spíše připomínalo jenom urážení, sprostotu a hnus, jsem se v poznámce s názvem „Budou městu vládnout dva generálové?“ zamýšlel na možnou eventualitou ovládnutí radnice, a tím i chodu města, vojenskou klikou. Tehdy jsem byl upozorněn, že jsem „naštval všechny vojáky“, kteří by nás mohli eventuálně volit. Nás, to znamená ČSSD a vůbec levici. Tehdy jsem oponoval tím, že ve všech dosavadních komunálních volbách vojáci, především ze Zeleného údolí, nikdy levici nevolili. Výsledky letošních voleb mi daly stoprocentně za pravdu.

Zásluhou arogance generála Nekvasila, se eventualita spojení dvou generálů nenaplnila, občané generála Nekvasila zametli a nezvolili jej. Jenomže tolik očekávaná a s nadějemi občanů očekávaná změna na radnici, se s největší pravděpodobností konat nebude. S pěti mandáty bude zřejmě radnice obsazena těmi, které občané až příliš dobře znají a příliš je nechtěli. Tedy opět ODS a TOP 09, tentokrát však pod velením dalšího z generálů, Picka. A změna ve směřování města je opět v nedohlednu. Bohužel pro nás, občany města.

Říká se, že lidé mají takovou vládu, jakou si zvolili. Beze zbytku to platí i pro komunální politiku. Jsme, ať se nám to líbí či nikoliv, vojenským městem a právě vojáci volili své představitele na kandidátce. Uvedl jsem, že jsem celoživotním pacifistou s odporem k násilí, válkám, zabíjení. I z tohoto důvodu mou podporu „vláda“ generála Picka nedostane.

Pokud by se sestavovala radnice podle skutečných výsledků voleb a nikoliv kvůli dravcům, drancujícím po léta město, sestavovalo by radnici Naše dvojměstí – vítěz voleb. Jak vítěze voleb, alespoň co se týče preferencí, Petra Kváču, tak lídra kandidátky Zdeňka Adámka znám velice dobře a mají mou plnou důvěru a vážím si jich, pokud by došlo k hlasování, budu hlasovat pro ně. Ostatní zastupitele z tohoto sdružení neznám, jsou mladí, ale pevně věřím, že by mohli být pro město přínosem.

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.