Město očima nezávislého člověka

Poznámka

09.07.2013 10:58

O složení zastupitelstva města rozhodují občané. Oni a nikdo jiní rozdávají ve volbách karty, podle kterých se po celé další čtyři roky bude hrát. Pravda, nejdůležitější je složení rady města a samozřejmě vedení města statutárními zástupci.

A právě při tomto aktu se vždy rozehrávají neskutečné karetní hrátky. Každá ze zúčastněných skupin chce samozřejmě prosadit do rady své členy, aby měla rozhodující vliv na dění města, na jeho chod, ale především na nakládáním s penězi.

A protože o peníze jde vždy až v první řadě, je o místa v radě pokaždé fackovačka. V našem případě se po volbách vytvořila jakási koalice, ve které ale chyběla velice ambiciózní TOP 09, a tak se kuly pikle a nakonec se TOP 09 svého vysněného cíle dočkala a fakticky radnici a město zcela ovládla.

Však také současný místostarosta Nekvasil, kdysi veřejně prohlásil, že nešel do komunální politiky, aby byl v opozici, ale byl, takříkajíc, u vesla. Nu, podařilo se.

Každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží, říká se. Jakou vládu jsme měli, teď vyplynulo napovrch. Naprosto stejné rčení však platí i o vedení města. Jaké lidi si občané do zastupitelstva zvolili, takové vedení města teď mají. A že jsme my, občané, šťastnou ruku ve volbách neměli, nám současná koalice předvádí po celé tři roky.

Netvrdím, že vše co koalice udělala je špatné, to bych nikdy neřekl, ale mezi tím dobrým prosadí velmi často taková svinstva, že se jenom divím, že těch dvanáct lidí a mnohdy i více, neboť jednotná opozice u nás nikdy nebyla a nebude, klidně spí.

Nebudu vypočítávat všechna svinstva, která se provedla a stála nás všechny ohromné peníze, za prvé o nich píši průběžně a za druhé by tato poznámka byla téměř nekonečná. Chtěl bych jen, a moc bych si to přál, aby na zasedání zastupitelstva chodilo co možná nejvíce lidí, aby viděli jakou formou a jakým způsobem je toto naše město vedeno.

Pokud by lidé na zastupitelstva chodili, měli by potom ve volbách snadnější volbu. A snad i šťastnější ruku, aby město bylo opravdu a ve skutečnosti místem pro lidi a nikoliv jen na papíře a v proklamacích, které současné gosudarstvo tak rádo prezentuje.

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.