Město očima nezávislého člověka

Poznámka

05.08.2013 13:46

Na můj redakční mail mi chodí řada dopisů čtenářů. Někteří žádají o zveřejnění svých materiálů, další se mne ptají na všelijaké problémy města. Opakovaně mi však chodí dopisy s dotazy, proč pod některými materiály jsem podepsán, ale ve většině podepsán nejsem.

Vysvětloval jsem to již několikrát, takže to ještě jednou zopakuji. Většina článků v Brandýských novinách jsou zprávy, informace získávané z veřejně dostupných zdrojů. Tyto materiály nepodepisuji, neboť jsem majitelem  Brandýských novin a podpis pod tímto druhem zpráv a informací není nutný, kdo jiný nežli já by je psal?

Všechny, naprosto všechny příspěvky, které zasílají čtenáři musejí být podepsány, anonymní příspěvky nikdy nezveřejňuji, neboť dle znění tiskového zákona je každý autor zodpovědný za svůj materiál, tudíž i přispívatelé.

Jsou zde však zveřejňovány i mé soukromé názory, myšlenky a komentáře či poznámky, tedy materiály nezískané z otevřených zdrojů. Všechny takové články podepisuji, neboť jsem za ně právně odpovědný.

Funguje to takhle u všech médií. Tam, kde je redaktorů více, má každý z redaktorů svou značku – domicilii, která je uvedena vždy v záhlaví článků. Po celá léta mého působení v TOKu jsem měl domicilii (kap). V případě Brandýských novin neexistují žádní redaktoři, pouze přispívatelé, kteří podepsáni jsou, a pak já. Nikdo jiný, takže uvádění domicilie není nutné.

Opakování je matka moudrosti, takže ještě jednou a doufám, že naposled. Všechny materiály a články, které nejsou podepsány, jsou z mého pera, jako majitele novin a tudíž je nepodepisuji. Všechny ostatní včetně poznámek, komentářů a myšlenek podepisuji.

Přeji všem krásné, horké a konečně to správné léto.

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.