Město očima nezávislého člověka

Přátelé a rodáci Milovic

11.11.2013 17:56

V příštím roce uplyne přesně 100 let, od vypuknutí jednoho z největších globálních konfliktů, 1. světové války (známé také pod názvem velká válka).

Město Milovice je známé především bývalým vojenským prostorem v části zvané Mladá a přítomností sovětské armády. Avšak vznik tohoto vojenského újezdu je datován již od roku 1904, kde postupem času působily tyto armády: rakouskouherská, československá, německá a sovětská. Od počátku 1. světové války v roce 1914 byl vybudován u Milovic velký zajatecký tábor pro ruské, srbské a italské válečné zajatce. Po vstupu Itálie do války výrazně vzrostl počet zajatců, a proto byl na jižní straně zajateckého tábora roku 1915 zřízen vojenský hřbitov.

Nejen tyto, ale i další informace o historii města, včetně dobových fotografií a pohlednic, zprostředkovává občanské sdružení Přátelé a rodáci Milovic. Již čtvrtým rokem vydává stolní kalendáře obsahující dobové fotografie obcí Milovice, Mladá, Benátecká Vrutice a Boží dar. Fotografie zachycují důležité události, společenský život, charakteristické stavby a vzhled obcí v první polovině minulého století.

V týdenním kalendáři pro rok 2014 si můžete prohlédnout přes 60 fotografií Milovic, Benátecké Vrutice a Mladé z let 1900-1958 s popisem, letecký pohled na město z roku 1928 a další zajímavé informace o historii města Milovice.

Kalendář je možné zakoupit v  městské knihovně Milovice nebo si o něj můžete zažádat na emailu info@pratele-milovic.cz.

Více informací naleznete na našich internetových stránkách www.pratele-milovic.cz

 

 

 

 

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.