Město očima nezávislého člověka

Pravda vylezla na povrch

21.11.2012 13:18

Podařilo se mi zjistit, proč se zasedání zastupitelů bude konat v Brandýse, i když se mělo, dle dohody, konat ve Staré Boleslavi. Návrh starosty Ondřeje Přenosila a souhlas všech radních s Brandýsem byl záměrem. Námitce jednoho z radních, že se mělo zasedání konat v Boleslavi, bylo odpovězeno, že se příští dvě zastupitelstva budou konat ve Staré Boleslavi, aby bylo zachováno dohodnuté pořadí a četnost.

Opět chytristika vedení města a účelové rozhodnutí na obalamucení obyvatel města. Podle informací, zatím nepotvrzených, neboť program zasedání zastupitelů mi ještě nedorazil, by se mělo 10. prosince projednávat i správní řízení na povolení k těžbě na nové pískovně u jatek ve Staré Boleslavi.

A jak známo, většina lidí z Boleslavi s otevřením další pískovny, tentokrát dokonce přímo ve městě, tvrdě nesouhlasí. A pokud by se zasedání konalo právě tam, bylo by přítomno mnohem více lidí nežli v Brandýse a dokázali by na zastupitele vyvinout pořádně silný tlak.

Pokud se však bude tento problém projednávat v Brandýse, dorazí jen mizivé množství Boleslaváků a Brandýšťákům je pískovna celkem šumák, netýká se jich. Stejně tak řeší radnice místo konání zasedání i v otázce Kauflandu. To se většinou odehrává ve Staré Boleslavi, kde je zase Boleslavskům tento problém ukradený, protože se jich přímo netýká. Raději by měli nějaký řetězec ve městě, Norma je prostě příšerná a je jediná.

Takto takticky, v úhlu pohledu starosty města a rady, jsou vybírány místa konání zastupitelstev. Kdyby se totiž o pískovně jednalo právě ve Staré Boleslavi, mohlo by dojít k tomu, že by přítomná veřejnost na zastupitele vyvinula takový tlak, že by podlehli a hlasovali jinak, než je záměrem vedení města.

Ostatně i při hlasování o pískovně u jatek, které se projednávalo vloni v létě, tomu tak přesně bylo. Pro nesouhlas s jejím otevřením tehdy hlasovali i ti, kdož původně pískovnu podporovali. Podlehli tlaku lidí. A jedna ze zastupitelek pak prohlásila, že zvedla ruku pro nesouhlasné stanovisko zastupitelstva s pískovnou, jen kvůli tomu, že podlehla nátlaku lidí.

A to se přece nesmí opakovat, co kdyby to dopadlo stejně? A tak se takticky přesune zasedání zastupitelstva do Brandýsa.

Pěkně to s námi vládnoucí koalice koulí, že?

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.