Město očima nezávislého člověka

Prázdninové zamyšlení a poločasová bilance

22.07.2012 11:41

O prázdninách každoročně nastává politický klid. Nekonají se zasedání zastupitelstva, pokud ovšem radnice nemusí zrovna něco velmi důležitého protlačit, nekonají se ani komise, nezasedá ani parlament, prostě politici na všech úrovních si užívají dovolených.

O tom, že nám vládne banda zločinců, která na jedné  straně uvrhuje stále větší procento lidí do chudoby, aby na straně druhé vyhazovala miliardy svým spřáteleným firmám, se ani nemusím zmiňovat, všichni to pociťujeme na vlastní kůži. Navíc se už, poněkolikáté, ukázalo, že poslanci vládnoucí koalice si rybník nevypustí, na národ zvysoka kašlou, jde jim jen o vlastní prospěch a především kapsu.

Drzost, arogance a pohrdání národem zcela zřetelně vypluly na povrch společenské hladiny při návrhu ministra antisociálních věcí a zmenšující se práce Drábka, když navrhl ústavním činitelům a soudcům zvýšení platů. Prý to není z jeho hlavy, ale musí se řídit výnosem Ústavního soudu. Další lež jako věž, jako obvykle u tohoto politika s krysí tváří odhalující jeho pravou povahu. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský uvedl vše na pravou míru. Podle tohoto soudu se vůbec nejednalo o povinné zvyšování platů soudcům a ústavním činitelům, ale přesný výnos Ústavního soudu zněl, že se jejich příjmy nesmí již dále snižovat. A to je sakra rozdíl!

Navíc, i tento výnos Ústavního soudu je ve své podstatě nemravný. Od roku 2006, tedy od nástupu pravice v podání  chlapa s gulemi“ Topolánka, se reálné příjmy obyvatelstva neustále snižují. A to je většina lidí ve státě placena, byť velice mizerně, za svou odvedenou práci a nikoliv jako nepracující soudci a naprosto nekompetentní ústavní činitelé, tedy poslanci a senátoři, z našich daní. A zatímco se lidem za práci platí stále méně, politici a soudci si sami sobě přidají.

A my mlčíme, opravdu jako ovce.

Minulý týden byly v Madridu ohromné protivládní demonstrace a došlo i na gumové kulky střílené do lidí. Již předtím se statisícové demonstrace konaly ve druhé nejvíce zadlužené zemi v Itálii. A to tam prosím, například, mají vodné a stočné za babku, ostatní náklady jdou plně k tíži státu, potažmo obcím.  U nás se potichoučku odsouhlasilo další všeobecné zdražení pro národ opětovným zvýšením DPH. Téměř se o tom nepsalo, novináři skočili, jak hladoví psi na ohlodanou kost, na vulgarity páně Kalouska.

A nic, žádné demonstrace, žádné protesty, odbory mlčí stejně jako všechny občanské iniciativy. Zato se donekonečna v článcích, na blogu a především v diskuzích omílají vulgarity Kalouska. Kdoví, jestli to vše nebylo připravené tak, aby si v hluku a mediálním zájmu o kulturní a lidskou úroveň páně Kalouska, koalice v klídku mohla odhlasovat další okrádání lidí této země.

Premiér Nečas, proč mi jenom stále více připomíná figurku Kašpárka, se holedbal tím, že Česko má sedmý nejnižší státní dluh v rámci zemí EU. Je to zavádějící a Nečas správně spoléhal na krátkou paměť lidí. A tak to připomenu sám.

V roce 1989, ještě před změnami v bývalých socialistických státech, se v tehdejších oficiálních pramenech, a veřejně přístupných prosím, objevila zpráva, že jedinou zemí v Evropě bez státního dluhu je Rumunsko. Ano, Caucescovo Rumunsko jako jediné nemělo vůbec žádný dluh.

A jak toho dosáhl? Strašlivým, až zničujícím, přístupem k lidem. Elektřinu pouštěl jen dvakrát denně po dvou hodinách, veřejné osvětlení nesvítilo, nájmy státních bytů byly tak vysoké, že lidé museli odcházet z bytů a žili v chatrčích, a ti, kteří nájmy dokázali zaplatit, v zimě mrzli, protože se netopilo. Potraviny byly tak drahé, že děti umíraly na podvýživu. Tak to tehdy chodilo v jediné zemi Evropy, která byla absolutné bez dluhu. Vůbec se nedivím, že Caucesca a jeho ženu hned po dopadení odpráskli, žít se za jeho vlády nedalo.

U nás to ještě tak daleko nedošlo, ale i tady a teď se mnohým žije tak zle, že již nedokáží všechny povinné platby uhradit. A to vše jenom proto, aby stát vyhazoval miliardy za všechny pochybné reformy, ve valné většině naprosto zbytečné.

Jeden jediný příklad – povinné S karty pro příjemce dávek, stát za ně zaplatí prý přes tři miliardy korun. A proč? Vždyť se dávky a příspěvky po léta vyplácely bez problémů. Za důvodem je potřeba se podívat, které firmy a čí známí za tím vším stojí. Tunel, nic než tunel.

Jsme v poločase vládnutí této sebranky, o které platí ještě více nežli to, co o sobě kdysi prohlásil Topolánek, když vyhrál v roce 2006 volby: „Kdyby lidi věděli, co na ně chystáme, tak by nás nikdy nevolili.“ Výjimečně měl pravdu. Jenomže my jsme národ ovcí, kolik jenom lidí se nechalo oblbnout žoviálním chováním Schwarzenberga a volilo TOP 09 aniž by si jenom přečetlo jejich program, kolik lidí si vzpomnělo, co všechno po léta vyváděl s našimi penězi zločinec Kalousek? A o ODS to platí stejnou měrou.

A teď neseme na svých bedrech plody svých rozhodnutí a poneseme je ještě celé dva roky. Protože tihle lidé, kteří nám vládnou, nemají žádnou čest a soudnost. Ti se své moci, peněz a drancování národa nevzdají. Pomohly by až řádné volby.

Snad bude lid český konečně volit rozumem a nedá na sliby a pozlátka.    

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.