Město očima nezávislého člověka

PŘED POUŽITÍM ZATŘEPAT !

11.08.2014 08:39

 

Na některých lékovkách a v návodu je uvedeno: Před upotřebením zatřepat.  Účelem je, aby se různé složky spojily a dosáhlo se prospěšného výsledku,  potřebného pro zdraví nemocných. Je to prospěšné upozornění. Možná by bylo vhodné jej aplikovat i v jiných situacích. Zkusme se podívat na dvě situace ve kterých by se dalo o aplikaci uvažovat.  Podstata je u obou případů obdobná.

 

V našem dvojměstí, Brandýs n/L – St. Boleslav, většina zastupitelů odsouhlasila udělení Čestného občanství Otto Habsburkovi. Člověku, který pro město nikdy nic neudělal ani se pro něj neangažoval. Jak tyto zastupitele sluha šlechty a církve přesvědčil ví oni. Pokud vůbec někteří uvažovali o tom, pro co zvedají ruku.

Obdobné jednání, ale v opačném gardu, předvedli zastupitelé Prahy 2. Mimo navrhovatele byli všichni proti udělení Čestného občanství MUDr. Františku Krieglovi. Občané, kteří prožívali události v roce 1968 a neztratili paměť ví,  že MUDr. Kriegel byl jediný z odvlečených představitelů  republiky, který odmítl a nepodepsal Moskevský protokol kterým byla v podstatě odsouhlasena okupace. A to i za cenu, kdy nebylo jasné, zda nebude za toto fyzicky likvidován. Kdo se zajímal o to kdo je Kriegel a dnes se o to určitě měli zajímat hlasující zastupitelé Prahy 2, tak se dověděl. Je známo, že bojoval proti fašistům ve Špaňalsku, byl lékařem amerických jednotek v Barmě, v roce 1949 ho komunisté „dali k ledu“, a 21. srpna byl mezi těmi členy ÚV kteří odsoudili okupaci naší země sověty.  Sahají mu tito zastupitelé alespoň po kotníky ?? !  Možná někteří zastupitelé podlehli vymývání mozku sdělovacími prostředky.

Ale je dobré podívat se i zpět. Kdo je kdo a co zatím člověkem je.Možná, že by bylo vhodné s některými zastupiteli zatřepat, jako s lékovkami, aby se dosáhlo zdravého výsledku.Ale složení zastupitelstva je výsledek myšlení občanů-voličů! Pokud se většina o nic nezajímá pak máme co si zasloužíme!Zanedlouho uvidíme, zda se občané podívají i zpět, nebo se jen budou dívat na špičku nosu, ani ne dál.

F. Štecha

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.