Město očima nezávislého člověka

Předvolební sliby místní TOP09 - jedna velká lež a podvod na voliče

30.06.2014 07:54

Jednoho deštivého odpoledne jsem při brouzdání internetem náhodou otevřel volební program místní organizace TOP09 Brandýs n/L – St. Boleslav z minulých voleb. Přiznám se, že jsem tento program dosud nečetl a o to více jsem byl překvapen, že místní TOP09 již 3 roky vládnoucí na radnici z tohoto programu nesplnila téměř nic, ba co hůř, dokonce tvrdě hlasuje proti svým vlastním předvolebním slibům. Všimli si toho dokonce i voliči této strany a jeden z nich, který sám sebe označil za již bývalého voliče TOP09, se na minulém zastupitelstvu na pár nepříjemných věcí zastupitelů za TOP09 ptal. Následoval typický monolog místostarostky Novákové (TOP09) o tom, že nevládnou sami, v koalici se některé věci vzhledem k poměrnému zastoupení hůř prosazují, že vlastně za nic nemůžou, atd…atd…  Zkrátka následovala dokonalá sprška výmluv typického politika, proč něco nejde.  Ano, to všechno se dá s jistou rezervou pochopit. Co se ale pochopit nedá, je fakt, že místní TOP09 ze svého předvolebního programu nesplnila skoro nic a vlastně se o to ani v praxi nepokoušela a často hlasovala proti svým předvolebním slibům. Město jede dál ve stejném klientelistickém standardu, který zde nastavila místní ODSka.

Namátkou jsem z tohoto předvolebního materiálu místní TOPky vybral ta největší předvolební zvěrstva a podvody na voliče. Tyto předvolební sliby jsem žlutě zvýraznil. Pak následuje můj stručný komentář. Předvolební leták TOP09 hlásá:

1) Zaměříme se na boj proti korupci v rámci Městského úřadu i v rámci všech organizací a společností jím řízených. Zprůhledníme veškerá výběrová řízení. Zavedeme internetové aukce na nákup zboží a služeb pro město.
Kdo má uši a oči tak moc dobře ví, jak je to s korupcí v našem městě. O zprůhlednění výběrových řízení se nikdo ani nepokusil, nikomu na radnici to totiž nevyhovuje - jak ODSce tak TOPce. Vše se tají, zakázky získávají stále stejné firmy za podivných okolností. Kdo by se chtěl do nějakého výběrového řízení třeba přihlásit, tak nemá šanci. Radnice oslovuje výhradně vybrané firmy z neveřejného a tajeného radničního seznamu. O internetových aukcích na nákup zboží a služeb nemá cenu ani spekulovat, to by si nikdo z lidí napojených na radnici nevydělal prakticky ani korunu.
 

2) Zlepšíme informovanost občanů o práci a rozhodnutích úřadu. Informovanost občanů je záměrně udržována na velmi špatné úrovni. Informovaný občan může velmi lehce zhatit různé kontroverzní počinky, kdy radnice doslova kope v zájmu bohatých jednotlivců či firem. Například o plánované těžbě písku v intravilánu Staré Boleslavi se mnozí občané dozvěděli, až když těžař rozložil na louce bagr. Protestující občané si tak informace museli získávat sami a i tak jim město házelo klacky pod nohy. Přesto se těmto vytrvalým občanům podařilo těžbu doslova za 5 minut 12 prozatímně zastavit, i přestože místostarosta generál Nekvasil sebevědomě prohlásil, že těžba bude. Podobných případů je celá řada.

3) Prosazujeme zveřejnění jmenovitého hlasování zastupitelstva města a rady města. Jak kdo hlasoval, se dál důsledně tají. Jména hlasujících se v zápisech neuvádí. Ti co odhlasovávají různá zvěrstva, se tak dál skrývají pod pláštíkem anonymity jak v radě, tak i na zastupitelstvu. Na zastupitelstvu se hlasuje jmenovitě pouze v otázkách majetku, kdy to vyžaduje předpis.

4) Zrevidujeme všechny smlouvy města, na jejichž základě jiné subjekty dodávají městu služby a zboží, popřípadě spravují městský majetek. Nikdo nic nikdy nezrevidoval. Firmám jako Stavokomplet a AVE dál doslova tečou další a další peníze, mnohdy za nic. Zametlo se i rozkrádání městských peněz v souvislosti s IT zakázkami – známá kauza „Serverovna“.

5)Využijeme všech zákonných prostředků k regulaci činnosti heren v městě. Na tomto poli TOP09 neudělala vůbec nic. Byla sice přijata jakási vyhláška, která má v názvu omezení automatů. Znění této vyhlášky bylo několikrát změněno a její konečnou podobu si doslova „vyřvali“ zástupci provozovatelů heren na veřejném zastupitelstvu. Tito provozovatelé se tak stali prakticky jedinou skupinou, na jejíž nátlak město ustoupilo. Hazardní lobby i v celostátním měřítku napojená na TOP09 tak slavila úspěch i v našem městě. V praxi totiž tato vyhláška prakticky nic neřeší, ba přímo potvrzuje provozovatelům automatů jakýsi monopol na jejich hazardní služby. V souvislosti s touto vyhláškou nezmizel jediný automat, pokud stávající provozovatel herny sám nechce ukončit svou činnost. A tak tu máme stále hrací automaty před školkami a základními školami.

6) Nesouhlasíme s výstavbou Kauflandu v Brandýse nad Labem. Naopak prosazujeme vybudování obchodního centra ve Staré Boleslavi. Tento bod nemá cenu ani komentovat. Na Kaufland doplatili zahrádkáři na Zápské. Přišli o své zahrádky, aby mohl být uvolněn pozemek právě pro Kaufland. Celou věc měl v gesci dokonce zástupce TOP09 a místostarosta Nekvasil. A tak má Kaufland v Brandýse zelenou.

7) Zavedeme on-line internetové přenosy ze zasedání zastupitelstva města, včetně možnosti on-line diskuse s občany. Další podvod na voliče. Na několika zasedáních zastupitelstva se stále vytrvale snaží opoziční zastupitelka doktorka Čierná-Peterová nějakým způsobem zavést přímý přenos z jednání zastupitelstva města. Vždy to koalice a hlavně TOP09 stejně vytrvale zametá. Naposled celou věc smetla ze stolu dokonce místostarostka Nováková s tím, že by se ze zasedání zastupitelstva stalo divadlo. To, že si to před čtyřmi lety napsali do programu, už asi zapomněla.

To k čemu jsem se v tomto článku vyjádřil, je jen skutečný zlomek, mohl bych pokračovat dál a dál. Kompletní minulý předvolební program místní TOP09 je k dispozici zde pod článkem. Materiál je také k dispozici na stránkách místní TOP09, kde však bude s největší pravděpodobností ihned po uveřejnění tohoto článku odstraněn. Čtenář má tak jedinečnou možnost se sám přesvědčit a porovnat TOPácké sliby s realitou. Až se Vám, voličům budou před volbami zase podbízet předáci místní TOP09 s pochopením, úsměvy a laskavostí, konzervatismem a křesťanstvím, uvědomte si, že před Vámi stojí prachsprostí podvodníčci, kteří se Vám po volbách opět vysmějí, stejně jako to dělají teď.

Lukáš Peldřimovský 

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.