Město očima nezávislého člověka

Prezidentské volby

14.01.2013 12:39

Pro ty, co očekávali  s nadějí první přímé prezidenstské volby, světýlko na konci tunelu poněkud pohaslo. Miloš Zeman je politik minulosti, nemůžeme od něj čekat něco nového, i když kdokoliv na Hradě bude lepší než Václav Klaus.

Na druhé straně masivní podpora Karla Schwarzenberga nemůže být překvapení. Pravicoví voliči neměli na výběr, tragikomickou postavu  Přemysla Sobotky, kterého ODS obětovala z absolutního nedostatku důvěryhodných kandidátů, zcela jistě nevolili ani voliči ODS.  Pokračuje jenom cesta ODS od volebního debaklu k debaklu, což této straně zjevně nevadí.

A tak se pravicoví voliči vrhli na poslední naději, Karla Schwarzenberga.  Bez ohledu na účinkování v současné vládě, bez ohledu na spojení s M. Kalouskem, bez ohledu na jeho minulost. Karel je čistý,  je budoucnost národa.  Co na tom, že je místopředsedou vlády, která zvyšuje daně, která nadělila církvím bohaté odškodnění  a  omilostnila tuneláře a zločince. Napadá mě při tom jedna myšlenka: Zasluhujeme si lepší budoucnost, když takové lidi volíme?

Za 14 dní bude druhé kolo prezidentských voleb. Přestože jsem si představoval, že vítězem bude někdo, kdo nás posune ven z toho marasmu, věřím, že vyhraje Miloš Zeman.  Už z toho důvodu, že po více jak dvaceti letech po revoluci je tady podstatně víc lidí, co potřebují sociální podporu státu. Tu by nepotřebovali, kdyby se tady nerozkradlo co se dá a vláda proti tomu nic nedělala.

Vlastimil Šrut

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.