Město očima nezávislého člověka

Primárky odkryly pravou tvář mnoha lidí

24.08.2013 11:20

O tom, jací lidé se snaží dostat na kandidátky, nejlépe vypovídají primární volby kandidátů v jednotlivých místních organizacích stran. Naprosto stejné to je ve všech stranách. Jsou v nich lidé schopní, zapálení pro dobrou komunální politiku, kteří by měli své místo i ve sněmovně a jsou zde i lidé, jejichž ambice převyšují, a to velmi významně, jejich schopnosti.

Dostal se mi do ruky zápis z nominačního jednání ČSSD v Čelákovicích. Tady, a to je nutné podotknout, se před časem stalo to, že se do této strany přihlásilo několik kmotrů, zcela ovládli místní organizaci tak, že ti poctiví členové znechuceně ze strany vystoupili. A kmotři tuto stranu v Čelákovicích ovládli a hned toho využili. A tak se stalo, že členka MO ČSSD Čelákovice Johana Novotná, zásluhou velrybářských praktik, zcela ovládla Okresní výkonný výbor strany.

Později na ní v tisku vyplynulo, že přišla podivným způsobem k mnohamilionovému bytu v Praze a vedení sociální demokracie jí několikrát vyzvalo,aby ze strany vystoupila. Bez výsledku. Osobně to nechápu, kdybych na jejím místě byl já, okamžitě bych ze strany vystoupil, abych jí, jako Novotná, před veřejností neškodil. Navíc je ve vedení okresu, to je naprosto nepochopitelné a doufám, že na příští okresní konferenci jí její chování členové spočítají.

Ale nyní k primárkám. Dvanáct let jsem jako novinář velice podrobně sledoval dění v Čelákovicích. Mám zde mnoho přátel, známých, a to jak v řadách minulého vedení města, tak i současného. Před lety se stal místostarostou města skvělý člověk Hnízdo. Především jeho zásluhou mají nyní obyvatelé Jiřiny železniční zastávku. Jenomže zemřel, nejen k mé velké lítosti.

A na jeho místo nastoupil první náhradník z tehdejších komunálních voleb Petr Bařina. Ještě před jeho nástupem, a je nutno podotknout, že ke všeobecnému překvapení ho tehdejší čelákovická koalice usadila do křesla místostarosty, jsem Bařinu navštívil na jeho pracovišti, abych s ním do novin udělal rozhovor.

A byl jsem doslova šokován. Ve skladu stavebnin jsem našel pomocného dělníka. Nevěřil jsem svým očím, ale byl to právě Bařina. Ten rozhovor s ním byla příšernost, nevěděl jsem co psát, protože to byl neuvěřitelně hloupý člověk. Pravda, možná to byl můj dojem, nicméně jsem nevěřil, že je vůbec možné tohoto člověka usadit na místostarostenské křeslo. Stalo se.

Do konce minulého volebního období na tomto velmi exponovaném a odpovědném místě setrvával. A všichni, kdož po tu dobu navštěvovali veřejná zasedání zastupitelstva v čelákovickém kulturáku mi dají za pravdu, že to byla naprostá tragédie. Tehdejší opozice se na místostarostu Bařinu několikrát obrátila s interpelacemi, nedokázal odpovědět na jedinou otázku. Byl tam jenom proto, aby trapně zvedal ruku spolu se starostou Klicperou, který díky Bařinovi měl převahu jediného hlasu v zastupitelstvu, a proto ho tam zuby nehty držel.

Jezdil jsem po celém okrese, jednal jsem snad se všemi představiteli mnoha obcí a musím se přiznat, že ani v nejmenší z nich, jsem se s tak hloupým člověkem na tak exponovaném místě, nesetkal. Čelákovice byly naprostou výjimkou.

A právě tohoto člověka MO ČSSD Čelákovice nominovala jako svého kandidáta do parlamentních voleb. Namísto člověka s vysokoškolským vzděláním, mnohaletou zkušeností včetně práce ve sněmovně. Čelákovičtí, pod vedením škodíče strany Novotné, nominovali na kandidátku hlupáka. A proč? Inu, protože Johana Novotná a další člen MO ČSSD Čelákovice Kubíček přece nemohou nominovat někoho, kdo by je mohl ohrožovat, a tak namísto Humla, který v Čelákovicích mnoho let žil, nominovali Bařinu. Naštěstí se na kandidátku nedostal. Naštěstí!

I tohle je tvář předčasných voleb.

Vladimír Kapal 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.