Město očima nezávislého člověka

Proč chodit do města? Vždyť v Královicích je přece Pohoda!

28.08.2012 14:13

Přibližně před třemi lety vznikl v Královicích nový Restaurant Club Pohoda. A bylo ho opravdu zapotřebí, vždyť zde, nejen v sídlišti, ale i v rodinných domech, žije hodně lidí. Kdyby si dříve chtěli zajít někam na oběd či dobrou večeři, anebo jenom posedět s přáteli, museli vypravit až do středu města. Teď nikam chodit, ani jezdit nemusejí, skvělou restauraci mají u nosu. 

Pravda, v Královicích je ještě jedna hospoda, ale ta je spíše jenom pivnicí.  Restaurant Club Pohoda nabízí nádherné, kultivované prostředí umocněné loveckými trofejemi na zdech, bohatou nabídku jídel včetně slavnostních hostin a denního poledního menu. To se podává, za velmi příznivých cen, každý den od jedenácti do patnácti hodin a kromě polévky se nabízí šest až osm jídel. Na dokonalou pohodu strávníků a hostů restaurace dohlíží dokonce i pivoň, známý z televizní trilogie s Tomášem Holým, kterému ho  ukazoval Haďák v podání nezapomenutelného Josefa Kemra.  

Kuchyně je zaměřena převážně na osvědčenou českou kuchyni, ať si říká kdo chce a co chce, patří mezi nejlepší na světě. Uznala to koneckonců u bývalá velvyslankyně USA Shirley Black-Templová, když prohlásila, že největší úspěchy doma v Americe sklízela právě s pravými českými jídly, která se prý naučila skvěle vařit. A jako perlu svého kulinářského umění  uváděla právě pravou českou svíčkovou. 

Mezi oblíbené zpestření nabídky mnoha jídel se podle sezóny podává i skvěle připravená zvěřina. Například kančí guláš, srnčí hřbet na víně, stejně jako klasika – kanec se šípkovou omáčkou a se zelím. Po celém okolí, u pravidelných zákazníků – štamgastů, jsou vyhlášená vepřová žebírka na medu a za touto pochoutkou neváhají přijet gurmáni i z dalekého okolí. 

A jakmile se jen trochu ochladí, nabízí Restaurant Club Pohoda další mňamku šéfkuchaře, opravdu škrábaný tatarák s topinkou. Žádné mletí či přemletí masa, poctivé škrábání, a to je pak tataráček takový, jak má být. A i na něj se milovníci pochutnání opakovaně vracejí. 

Restaurant Club Pohoda nezapomíná ani na potravu duchovní. V létě se na zahrádce, která je pro dobrou restauraci samozřejmostí, scházejí kamarádi, aby si při kytaře zazpívali nejen trampské a country písničky, ale hraje se zde typická česká všehochuť, jak se říká hraje se zde od Vlacha po Bacha. A jakmile se léto ztratí do nenávratna, nastanou podzimní plískanice, mlhy a vůbec nevlídné počasí, v restauraci je opravdu pohoda. To proto, že se zde konají hudební večery, vystoupil tady i známý kytarista a zpěvák Luboš Pospíšil a k tanci, ale i ke zpěvu do Restaurantu Club Pohoda pravidelně zavítá i známá kapela Miloše Rady New banjo trio. A ti to už dokáží pořádně rozparádit. 

Nezapomíná se ani na děti, jak by také mohlo. Mohou si hrát na hřišti s pískovištěm a dokonce se právě pro děti v restauraci pořádají různé akce. Například pravidelné Mikulášské večery nebo se jindy vyřezávají dýně, které už mají připravené a vydlabané. Děti si pak z nich dotvoří strašidélka, odnesou si je domů, a pak si je mohou rozsvítit. 

I dospělí se ale v restauraci mohou pořádně rozšoupnout a pobavit, například vloni se zde konala akce s názvem Vánoční kapřík aneb Ladovy Vánoce.

„ Při této akci musel každý návštěvník restaurace přijít v nějakém kostýmu z Ladových postav, ale nejen z nich, tak třeba tady byl kostým kostelíka nebo další kostým představoval dokonce rybníček. Zkrátka, snažíme se tady u nás plně naplnit název naší restaurace, a to spokojenost a pohodu,“ říká majitel restaurace Daniel Kolář a dodává: „Neměl bych zapomenout na další významnou akci. Každý rok se u nás peče svatomartinská husa a nalévá svatomartinské víno. A protože máme vždycky plno a restaurace není nafukovací, musejí se zájemci předem objednat, aby na ně vůbec zbylo místo.“ 

Dobrou restauraci však nedělá jenom dobré jídlo, ale i pití. V Restaurantu Club Pohoda nabízejí pivo Svijany 11 – Máz, kvasnicovou třináctku a pivo Kněžna 13 stupňů. Zákazníci si však mohou objednat i pivo řezané, jak si kdo přeje. Z nealkoholických piv nabízejí jak Birell, tak i svijanovské nealko pivo. K dispozici je i točená kofola a velké množství džusů, limonád a sodovek, tak, jak to v dobré restauraci má být. 

Jediným problémem je restauraci, pro člověka neznalého královického místopisu, najít. K tomu slouží i přiložená mapka, podle které se k Restaurantu Club Pohoda dostane každý bez problémů. 

Vkusné prostředí, velmi milá a pozorná, ale i rychlá obsluha, skvělé jídlo, dobré pití a dokonce vlastní parkoviště – to jsou důvody k tomu, aby sem člověk rád chodil a jezdil.

Dal jsem si zde kuřecí steak a moc jsem si pochutnal a navíc jsem si v diáři zatrhl datum, kdy se bude podávat svatomartinská husa, tu si určitě ujít nedám.

 

Restaurant Club Pohoda

Antonína Bečváře 2400

250 01 Brandýs nad Labem – Královice

Telefon: 602 131 117

e-mail: restaurace.pohoda@atlas.cz

Webové stránky: www.pohoda.jecool.net

 

Otevírací doba: Pondělí – 11 až 15 hodin

                       Úterý – sobota – 11 až 23 hodin

                       Neděle – 11 až 22 hodin      

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.