Město očima nezávislého člověka

Proč je nezbytné volit Zemana

14.01.2013 17:07

Pokud by národ zhloupnul natolik, že by ztratil pud sebezáchovy a zvolil za příštího prezidenta Karla Schwarzenberga, znamenalo by to pro něj, tedy pro nás všechny, zásadní změnu.

Do čela státu bychom si zvolili člověka, za kterým se jako červená nit táhnou podivné privatizace majetku v jeho rodu, mnohdy odporujícími právnímu řádu, ale i Benešovým dekretům. Vůbec to není demokrat, jak o sobě často a rád prohlašuje, je to člověk bez skrupulí, od počátku devadesátých let jdoucí tvrdě za svým cílem - získat co největší majetek.

A nejen to, Karel Schwarzenberg od samotného počátku našich polistopadových dějin postupoval a jednal proti zájmům českého národa i státu. Šel dokonce tak daleko, že nabízel  sudetským Němcům možnost zařízení návratu do Čech, získání českého občanství a vrácení všech majetků, kteří sudeťáci získali ukradením nuceně vystěhovaných českých obyvatel Sudet po Mnichovu.

Pravda, ne všichni Sudeťáci se k nám natáhli jako švábi na pivo po neblahé zradě mocností, někteří z nich u nás žili po několik generací, ale kolik z nich za Henleina nehajlovalo a nevyřvávalo po náměstí Ein Reich, ein Führer? Kolik z nich bylo slušných ke své tehdejší vlasti? To vše bylo tomuto Rakušanovi se švýcarským a českým pasem naprosto jedno.

A kdože to byl, kdo zvedal ruku jak pimprlový tajtrlík na všechny zákony navrhované zločincem Kalouskem a které doslova ožebračují český lid? Kdo jiný nežli „hodný strejda“ Schwarzenberg. A kdo nejprve souhlasil s Klausovou amnestií, který osvobodila kromě zlodějíčků a recidivistů především velké tuneláře a především Livii Klausovou? Kdo jiný nežli tento „hodný strejda“.

A kdo, kromě Bildenbergu, Římského klubu a ostatních spolků podporujících jednu světovládu nejbohatších bankéřů, tolik prosazoval lisabonskou smlouvu, která z nás udělala vazala bruselských byrokratů? A kdo to je, kdo tolik prosazuje úzkou a tvrdou evropskou federaci, při které už nebudeme Čechy, Slováky či Němci, ale jen a pouze Evropany? Opět tento „hodný strejda!, i když šišlající neznalec češtiny.

Ale především, pokud by se stal Schwarzenberg prezidentem, znamenalo by to, že musí pozastavit členství ve straně a vzdát se předsednictví. Pak by se stal předsedou soukmenovské partaje TOP 09 zločinec Kalousek. A měl by oprávněnou možnost zatít své nenasytné drápy do všech ministerstev, ve kterých by se jednalo o prachy a tudíž o možnost zase beztrestně, zato však mohutně, krást. Lze totiž předpokládat, že by tahle partička uspěla i ve volbách, posílená prezidentem a Kalousek by se mohl stát premiérem.

Zvolení Schwarzenberga prezidentem by znamenalo, že český národ už totálně zhloupnul a ztratil pud sebezáchovy, vždyť ani nezná českou hymnu. Pokud by Karlík vydržel až do konce volebního období, a nedej Bože dvě, možná bychom už potom přestali být Čechy.

Zemanovi, jako jeden z mála, nevyčítám někdejší oposmlouvu, znamenala čtyři roky klidu, i když mu opopartner ODS znemožnil akci čisté ruce. Co mu však velice vytýkám je uražená ješitnost, po podrazu jeho někdejšího kamaráda Paroubka, který mu znemožnil stát se prezidentem a jeho založení své strany. Tím, že sebral sociální demokracii téměř pět procent hlasů, ČSSD ztratila možnost sestavit vládu. Zeman tak paradoxně pomohl tomu svinstvu, které nám teď vládne. A to je horší nežli nějaká oposmlouva.

Ale i přes tohle selhání je Zeman jasně nejpřijatelnějším kandidátem na prezidenta. Pro mne je navíc velmi důležitý fakt, že by vahou své osobnosti prosazoval zákon o majetkových přiznáních a neprokazatelně nabytý majetek by propadl státu. Pokud by se mu tohle podařilo, pak by konečně došlo na všechny šejdíře, kteří se naší stále se prohlubující chudobě, vysmívají.

Navíc, Zeman je snad jediným politikem na naší scéně, který z politiky nezbohatl a ani po tom netouží, tím spíše mu chci věřit, že to s tím majetkem myslel vážně.

Nejdůležitějším faktem hovořícím jasně a zřetelně ve prospěch Zemana je však fakt, že je to Čech. Čistý a pravověrný Čech. A já bych si moc přál, abychom měli na Hradě opravdu českého prezidenta a nikoliv jakéhosi přivandrovalce, který si přeměnil českou republiku na Klondike a na své léno.

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.