Město očima nezávislého člověka

Proč je tolik nutná opozice?

27.08.2013 11:28

Ve městě vládne, a to zcela jednoznačně, dvanáctičlenná koalice. Mnohdy, například v hlasování o zcela zbytečném tunelu na státní rozpočet v uskupení MAS, ve kterém budou vysávat státní dotace všelijaké pofidérní soukromé společnosti, aniž by z nich měli všichni občané státu prospěch, hlasují s koalicí i někteří zastupitelé hlásící se do opozice.

 

Naprosto stejně, jako někdejší vládní koalice válcovala opozici, i když se jednalo o činy směřující proti lidem této země, například při vyrovnání státu s církvemi, kde tento zločinecký návrh prošel jedním hlasem, a to hlasem nepravomocně odsouzeného zločince, který byl okamžitě po hlasování, tedy splnění svého úkolu, odsouzen pravomocně a nastoupil pětiletý trest, válcuje městská koalice opozici.

Dvanáct lidí, opakuji, že za časté podpory i opozičních zastupitelů, mnohdy ani důkladně nenastuduje předkládaný materiál a hlasuje tak, jak zvedá ruku načalstvo města. Rozumné, opodstatněné a fundované námitky opozice koaličníci vůbec na vědomí neberou. Zkrátka si prohlasují, co chce vedení města.

Jedním z mála nástrojů, které má ještě opozice k dispozici, je ověřování zápisů z veřejného zasedání zastupitelů. Ovšem, pokud se koaliční vedení města blahosklonně uvolí a navrhne někoho z opozice, jako ověřovatele zápisu.

Poslední zápis z veřejné schůze zastupitelů měl ověřovat jeden koaličník a kupodivu i jeden z členů opozice, zastupitel za SZ Kváča. A díky jemu se opět prokázalo, jak se se zápisy manipuluje. Kdyby byl býval odhlasován, vedle jednoho i druhý ověřovatel zápisu z koalice, zveřejnil by se zápis lživý a zmanipulovaný.

V původním zápisu se uvádělo, že jsem opakovaně urážel místostarostku Novákovou a útočil na její katolickou církev. Pravda však byla naprosto jiná, tím, kdo začal urážet a útočit jsem nebyl já, ale právě místostarostka Nováková, která mne osočila, že jsem známým odpůrcem církví a křesťanství vůbec. A to jenom proto, že jsem se opakovaně právě jí dotazoval, která další společnost, kromě její Matice staroboleslavské, je členem uskupení MAS. Než jsem se dočkal odpovědi, musel jsem se ptát třikrát.

Nedivím se jí, nikdo jiný v tomto uskupení totiž není a nesmyslné peníze, pět korun za každého trvale hlášeného občana na území města, půjde i Matici staroboleslavské, což je úzce specializovaná katolická skupina lidí. Vždyť je veřejně známo, že právě místostarostka Nováková provozuje jakousi katolickou cestovní kancelář, která provádí věřící po církevních památkách ve městě. Pokud si vše hradí sama kancelář, je to v naprostém pořádku, ale odmítám se svými penězi z městského rozpočtu podílet na činnosti zcela účelové a úzce specializované náboženské společnosti.

Pane Kváčo, díky. Nebýt vás, byl bych v zápisu označen jako někdo, kdo nesmyslně na Novákovou opakovaně útočil a urážel jí. Nikdo, kdo byl v sále, nic podobného, stejně jako vy, neslyšel, ale v zápisu by se to bývalo objevilo.

Jedná se opět o manipulaci, jak je u této rady města a vedení města, zcela běžným zvykem. Na veřejná zasedání zastupitelů chodí jen omezený počet občanů, ti ostatní, kteří se o dění ve městě zajímají, si pak mohou přečíst zveřejněný zápis z tohoto jednání a manipulace se zápisem je tudíž i manipulací s veřejným míněním.

Ptal jsem se, kdo do zápisu chtěl dostat věty o mých urážkách, nikdo mi samozřejmě neodpověděl, ale z merita věci je to naprosto jasné. Jediní dva lidé do zápisu mohli mluvit a jako na potvoru to byli oba členové TOP 09, tedy místostarostové za tuto stranu, Nekvasil a Nováková. A kdo měl asi největší zájem na tom, aby mne pomluvil? Myslím si, že je to naprosto jasné.

Jsem velice rád, že pan Kváča byl určen ověřovatelem zápisu a jsem ještě raději, že je slušným člověkem, protože se nechoval jako druhý ověřovatel, kterému lži v zápisu nevadily. I z tohoto důvodu je zcela zřejmé, jak je opozice ve městě důležitá, jenom se obávám, že pan Kváča byl na dlouhou dobu posledním ověřovatelem zápisu z řad opozice. Aby se vlk nažral a koza zůstala celá, budou se zřejmě jako ověřovatelé zápisu navrhovat ti z tak zvaných opozičních zastupitelů, kteří však s koalicí kolaborují, třeba zastupitelky za KSČM Hajleková a Elsnerová nebo Javůrek (nyní sám za sebe).  Ti totiž, byť nejsou přímo v koalici, ve větším počtu hlasování zvedají ruce společně s koalicí.

A tak se obávám, že napříště se budou v zápisech objevovat manipulace, lži a nepravdy, a pokud by to už nešlo jinak, tak by se vystoupení opravdové opozice do zápisu prostě neuvedla. I to je možné. Už aby, podobně jako neoblíbená a škodlivá vláda, tato koalice skončila. Lidem by mohlo být lépe.

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.