Město očima nezávislého člověka

Proč jsem vstoupil do ČSSD?

09.02.2012 17:57

Jako každý starší člověk mám sociální cítění. Vadí mi vládní škrty z dílny především TOP 09 a ministra Kalouska, vadí mi deformy dalšího topáka Drábka, stejně tak, jako mi strašně vadí lití peněz, a ohromných peněz, do církví.

Vadí mi, že i ve městě se pravicová městská vláda nestydí zdražovat lidem různé poplatky. Obávám se, že na základě přijaté novely zákona o poplatcích za nakládání a likvidaci komunálního odpadu, vzroste cena za popelnici i více než tisíc korun za občana a rok včetně dětí a starých lidí. Podle této novely budou ceny plně v kompetenci měst.

Stejně, jako u vodného a stočného, i u ceny za popelnice budu proti jakémukoliv zdražování lidem. Důchodci, a od loňského roku jsem rozšířil jejich řady i já, mají již nyní tak hluboko do kapsy, že o důstojném životě ve stáří nemůže být ani řeč. Naopak, většina důchodců jenom přežívá již dnes s vypětím všech sil a s nepředstavitelným šetřením, aby vůbec důchodci měli na jídlo.

A právě z důvodu podpory strany, která má sociální cítění ve svém názvu doufám, že svůj boj o neokrádání lidí budu mít podpořen právě sociální demokracií. Pokud bych do této strany nevstoupil, byl bych v zastupitelstvu jediným nezařazeným zastupitelem a byl bych pouhým solitérem bez jakéhokoliv vlivu. Proto jsem se, a věřte mi, že po velmi dlouhém váhání, přemýšlení a rozhodování, rozhodl, že do strany vstoupím.

Doufám, a chtělo by se mi říci, že i pevně věřím, že se všech pět zastupitelů za sociální demokracii před zásadním rozhodování o zvyšování cen lidem sejde, záležitost prodiskutuje a zaujme pevné stanovisko při hlasování.

Doufám a pevně věřím, že se všichni zastupitelé za sociální demokracii oprostí od osobních averzí a že se již nestane to, co se stalo při opětovném navýšení vodného a stočného, kdy jsem proti tomu hlasoval z celého zastupitelstva jako jediný.

Doufám a pevně věřím, že všichni zastupitelé za sociální demokracii budou hlasovat v intencích proklamací strany a že se pokusí společně nalézat nejlepší řešení při otázkách zdražování poplatků pro lidi.

Stejně tak doufám a pevně věřím, že se již nestane, aby se prohlašovaly, i hlasy socdem, podobné nesmysly, jako bylo členství města v organizaci Zdravé město, které nás všechny bude od příštího roku stát sto tisíc ročně, aniž by za tyto peníze dostalo město adekvátní službu.

Jsem přesvědčen, a stále to opakuji, že město je zde pro své obyvatele a nikoliv, že obyvatelé jsou zde pro město, že jsou pouze dojnými kravami a těmi, koho lze bezuzdně ždímat.

A v tomto duchu budu v sociální demokracii působit, a to byl hlavní důvod, vedle nezpochybnitelné síly pěti mandátů v zastupitelstvu, proč jsem na stará kolena do strany vstoupil.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.