Město očima nezávislého člověka

Proč jsou někteří novináři nazýváni žumpou?

24.01.2012 12:33

Jsou v Česku novináři, kteří informace zásadně nepřebírají z jiných médií, protože jsou dostatečně schopni si informace nejen opatřit, ale i ověřit. A pak jsou novináři, spíše by se hodilo napsat „novináři“, kteří si někde něco přečtou, upraví si informaci podle svého a klidně si ji vydají pod svým jménem nebo domicilií. Mnohdy jsou takto pojaté informace zavádějící a lze říci, že i lživé.

A přesně takový článek, převzatý ze zprofanované a nedůvěryhodné Mfdnes, se objevil i na regionálním portálu. Jednalo se o velice známého a médii často citovaného politika Stanislava Humla a jeho vstupu do místní organizace ČSSD. Již samotný titulek byl lživý. Stanislav Huml požádal ve skutečnosti staroboleslavskou MO ČSSD o vstup již v prosinci loňského roku a jen fakt, že od Nového roku platily pro tuto stranu nové přijímací formuláře, mu ve vstupu zabránil.

První letošní členská schůze MO ČSSD Stará Boleslav se bude konat až v únoru, přesněji 7. února a k dispozici by měly být již nové formuláře, takže vstupu Stanislava Humla do staroboleslavské ČSSD již nic bránit nebude.

Stejně tak nikdy neřekl, že by chtěl vstoupit do brandýské organizace, a to mohu odpřísáhnout, protože jsme se o tom spolu bavili již hned po zveřejnění nepřesného a zavádějícího článku v Mfdnes. Nechtěl na článek tehdy reagovat, ani nechtěl, abych o tom psal já, protože se nechtěl dohadovat přes média.

Nyní, kdy vyšel další podobně neověřený článek, převzatý a neověřený, však reagovat musím.

A právě pro podobné excesy, nepřesnosti a mnohdy i lži, se bývalý premiér Zeman o novinářích vyjádřil jako o žumpě společnosti.

Po přečtení článku na regionálním portálu se mu už vůbec nedivím.

Je mi těchto „novinářů“ upřímně líto.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.