Město očima nezávislého člověka

Proč letiště?

05.10.2012 12:16

Mnohdy jen dlouhý letitý odstup od události nám poskytne informaci o podstatě případu. Jsou však případy, že ani za desítiletí se společnost nic nedozví. Nedozví se proč, případně kdo. Příkladem může být atentát na J. F. Kennedyho, amerického presidenta provedený v roce 1963.  Sdělovací prostředky za spolupráce s bezpečnostní službou prezentovali jako vraha Oswalda, který byl následně zastřelen Rubym. Každý údajně jednal sám za sebe. Ano, či ne?  Když si miliardář Onassis vzal za manželku vdovu po Kennedym, rozjel vlastní vyšetřování. Rodina oznámila, že výsledek šetření zveřejní až po několika desetiletích. Přibližuje se 50-ti leté smutné výročí. Možná se pravdu již dozvíme.

Dne 5. října bude slavnostní akt. Již se na tom pracuje. Je odstraňován nápis na letišti Ruzyň, jsou likvidovány materiály s hlavičkou tohoto letiště, razítka a jiné. Vše bude nové. Odvozené od  názvu – Letiště Václava Havla. Kdo byl V. Havel?  Viděli jsme a slyšeli. Informace nám dodávaly i sdělovací prostředky. Stranou zůstává kdo jej volil v první volbě, proč byl v době volby zavřen poslanec Sládek. Jiný pohled možná nabízí vyjádření disidenta Wolfa.

Václav Havel byl presentován jako skvělý dramatik. Takže přichází otázka – Proč letiště dostává jeho jméno?

Byl snad Václav Havel zatajen jako pilot, steward nebo navigátor? Možná dlouhý čas ukáže jak to bylo.

Proč jeho divadelní kolegové a přátelé, případně majitelé divadla nepřišli s jiným návrhem. Pojmenovat některé divadlo  názvem Divadlo Václava Havla!

F. Štecha

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.