Město očima nezávislého člověka

Proč musel vzniknout Kurýr?

04.08.2012 18:19

Před nedávnem dostalo mnoho rodin ve městě do schránky první výtisk čtvrtletníku Brandýsko – Boleslavský Kurýr. Na vlastní náklady a bez přispění jakékoliv dotace, ať už z městské kasy nebo mecenášů, ho vydala staroboleslavská ČSSD.

Vydání novin není vůbec jednoduchá a levná záležitost. Proč se tedy do takhle obtížné záležitosti rozhodla staroboleslavská ČSSD jít? Z jednoho prostého důvodu. V oficiálních Městských listech se totiž opozici, která nesouhlasí s rozhazováním peněz, například nákupem, naprosto zbytečným nákupem, Houštky nebo zařízení vybavení restaurace na zámku, nedává prostor.

Naprostým výsměchem radnice pak jsou zatím dvě velmi omezená povolení zastupitelům a politickým subjektům, které jsou zastoupeny v zastupitelstvu, napsat krátká vyjádření v předepsaných mantinelech témat. Toto opatření je naprosto stejné, jako když se za komunistů povolovalo psát články a zveřejnit je v intencích: napište co chcete, ale musí to velebit KSČ. Nic jiného se nepovolovalo a netisklo.

Když se připravovalo první vydání Kurýra, počítalo se s tím, že po jeho vstupu do povědomí obyvatel města, vznikne i rubrika s příspěvky občanů. Tím by se lidem ve městě dostaly do povědomí i informace o náladě lidí ve městě, o jejich pohledu na vedení města v podání této povedené koalice.

Kurýr prostě vzniknout musel, mnoho lidí, převážně starších nedisponuje ani počítačem, natož pak internetem, aby si i na těchto stránkách mohlo přečíst poněkud jiná fakta, nežli která jim do hlavy vtlouká vedení radnice. Ono to totiž není vše tak růžové, jak se to uvádí v Městských listech. Viděl v nich snad někdy někdo jeden jediný kritický článek? Dočetl se v nich snad někdy někdo o tom, kolik peněz se zbytečně vyhazuje? Ani řádek.

Již několikrát jsem apeloval na čtenáře Brandýských novin, aby psali a posílali své názory a postřehy na můj mail, že je zveřejním. Měl jsem a mám jen jedinou podmínku, nesmí se jednat o anonyma.

A stejně tak apeluji a prosím občany z města, pište své názory, připomínky a zkušenosti na adresu Standy Humla, duchovního otce Kurýra. Je přece potřeba, aby městská vládnoucí koalice viděla, jak se na způsob jejího vládnutí dívají lidé, kterým by měla sloužit a nikoliv je jenom neustálým zdražováním všeho odírat.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.