Město očima nezávislého člověka

Prodal se vrak vozidla městské policie

16.05.2014 09:31

V roce 2012 zakoupilo město městské policii vozidlo Dacia Duster 4x4. Letos s tímto vozidlem městští strážníci bourali a vozidlo bylo, dle zápisu z jednání rady města, zcela zničeno. Dle účetnictví byla k datu 28. 2. 2014 zůstatková cena vozidla 398.831 Kč. Povinné ručení je uzavřeno u České podnikatelské pojišťovny a bylo havarijně pojištěno u České pojišťovny a.s.

A právě likvidátor této pojišťovny stanovil hodnotu vraku vozidla na částku 309.100 Kč. Z této částky byla odečtena spoluúčast města ve výši 2.185 Kč a na účet města byla zaslána částka 216.315 Kč. Pojišťovna nabídla městu možnost odprodeje vraku havarovaného vozidla včetně příslušenství, například autorádia, majáku a dalšího příslušenství, za cenu 90.600 Kč včetně DPH zájemci z Písku, jehož nabídka na odkoupení vraku platila do dne 13.5.

Dle zákona o obcích je prodej movitého majetku v kompetenci rady města a zastupitelstvo do tohoto prodeje nemá co mluvit. Proto rada města rozhodla, že vrak vozidla městské policie Dacia Duster 4x4 včetně veškerého příslušenství odprodá za uvedenou částku.

O tom, kdo byl viníkem nehody, při které bylo vozidlo městské policie zcela zničeno, zápis z jednání rady města opět, jak je zvykem, neuvádí ani slovo. Domnívám se, že pokud je městská policie placena z daní občanů, měli by právo vědět, jak to s nehodou vozidla pořízeného za jejich peníze, vlastně bylo. Jenomže o takové informovanosti si můžeme nechat jenom zdát. Podle zápisu však vyplývá, že nehodu zřejmě zavinili městští strážníci, neboť se uvádí odečtení spoluúčasti města a havarijní pojištění. Pokud by viníkem nebyla městská policie, plnou cenu by městu uhradila pojišťovna  z povinného ručení viníka.

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.