Město očima nezávislého člověka

Program veřejného zasedání zastupitelstva

31.01.2013 10:39

V pondělí 11. února od 17 hodin se v tělocvičně Základní školy ve Staré Boleslavi bude konat veřejné zasedání zastupitelstva.

Na programu bude, dle rady města, informace o aktuálním stavu prací na autobusovém nádraží a revitalizace sídliště Na Kloboučku, obě tyto akce probíhají ve Staré Boleslavi.

Dále zastupitelé projednají rozpočtové provizorium, přijetí dotací a především budou hlasovat o opětovném zvýšení vodného a stočného.

Bude projednán i odpis pohledávky města vůči firmě HightSoft spol. s r. o., která městu dlužila, ale kvůli zániku městu pohledávku neuhradila a městu se nepodařilo jí vymoci. Zastupitelé budou hlasovat i o nominaci zástupce města do představenstva Družstva Zahradní město a s určitostí lze předpokládat, že tam zastupitelé nominují, jako v letech minulých, starostu Ondřeje Přenosila.

Zastupitelé si vyslechnou i výroční zprávu městské policie připravenou jejím ředitelem Rendlem a budou se moci ke zprávě vyjadřovat. Diskuze s občany byla zařazena, jako obvykle, až do druhé poloviny programu, přesněji do bodu 13 programu, takže si lidé, kteří mají k práci rady města, ale i zastupitelstva připomínky, budou muset opět počkat. Závěr zasedání pak bude patřit obvyklé agendě, tedy směně pozemků a jejich prodeje.

V bodu o rozpočtovém provizoriu se bude projednávat, vzhledem k objednávce prací z roku 2012 navýšení plateb za opravu elektroinstalace budovy na adrese Zápská 1795 ve výši 260.000 Kč a především, na žádost bývalého nájemce zámecké restaurace Rejlka o mimořádnou splátku ve výši 190.000 Kč za odkup mobiliáře a úhradu vložených investic.

Tuto platbu z městského rozpočtu, přes odpor opozice, koalice prosadila a jednalo se celkem o částku kolem pěti milionů korun – přesnou částku si již za dobu od prohlasování nepamatuji. Na částku, kterou město zaplatí za špatný podnikatelský záměr bývalému nájemci, byl koalicí stanoven přesný splátkový kalendář a nyní žádá bývalý nájemce zámecké restaurace Rejlek mimořádnou splátku, mimo splátkový kalendář.

Jedná se o to, že podobné žádosti může kdykoliv opakovat a město mu opět vyhoví? Za sebe mohu prohlásit, že proti této mimořádné splátce budu hlasovat. Když už město, tedy jeho občané, podnikateli zaplatí vložené prostředky do projektu, který mu nevyšel a zkrachoval, tak ať je alespoň přesně dodržen stanovený splátkový kalendář.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.